Tarnów i okolice

Tarnów i okolice

Na zdjęciu widać drewniany kościół

Uważany powszechnie za „polski biegun ciepła” region tarnowski jest jednym z najważniejszych centrów turystycznych w całej Małopolsce. Natura okazała się być wyjątkowo łaskawa, obdarzając okolicę wieloma walorami turystycznymi, a odwiedzających szczególnie przyciąga tu interesująca historia, wielokulturowość, zróżnicowanie krajobrazowo-przyrodnicze czy bogactwo lokalnych smaków. To także jeden z najlepiej prezentujących się w Małopolsce regionów, jeśli chodzi o infrastrukturę rowerową. Na północy przebiega Wiślana Trasa Rowerowa, do której w Wietrzychowicach dołącza swym przebiegiem VeloDunajec, tworząc komfortowe połączenie z samym Tarnowem, oraz położonymi w jego sąsiedztwie trasami VeloNatura/Eurovelo11 i VeloMetropolis/Eurovelo4. 

słonecznik na tle błękitnego nieba, w oddali widać rowerzystę

Fot. Wiślana Trasa Rowerowa

W planowaniu wycieczki oraz na trasie, pomocna będzie Rowerowa Małopolska - nawigacja rowerowa zawierająca bazę tras oraz wycieczek rowerowych, głównych szlaków rowerowych oraz sieci VeloMałopolska. 

Aplikacja Rowerowa Małopolska - pobierz tutaj

Rowerowa Małopolska na przeglądarkę internetową - rowerowamalopolska.pl

Szlaki i ścieżki rowerowe w Tarnowie i okolicach

wysoka pionowa skała

Fot. Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach


Uwaga! Oznakowania szlaków są w różnym stanie w terenie, dlatego odsyłamy każdorazowo do opisu szlaku oraz posiłkowania się dołączonymi plikami GPX.

Aby zobaczyć wszystkie szlaki oraz wycieczki na mapie należy kliknąć ikonę ikona mapy w prawym górnym rogu mapy i wybrać interesujące nas szlaki rowerowe oraz wycieczki. 

Propozycje wycieczek rowerowych w okolicach Tarnowa

Zestawienie szlaków rowerowych w całej Małopolsce - link


Odkrywaj regiony