Sie sind da:
Zurück

Beskid Sądecki i Niski rowerem

Beskid Sądecki i Niski rowerem

Kapliczki przy ścieżce rowerowej
Beskidy jako region nierozerwalnie wiążą są z pojęciami zdrowia i tradycji. Nie brak w nich miejsc, gdzie na łonie nieskalanej natury od wieków starano się o nie troszczyć, a liczne tu uzdrowiska są do dziś najważniejszymi z nich. Zdrowiu służyć może także aktywność fizyczna, a Beskid Sądecki i Beskid Niski dają na to wiele szans.

Beskid Sądecki i Beskid Niski - trasy rowerowe

Pod względem turystyki rowerowej osiami regionu są przede wszystkim trasy VeloDunajec i VeloNatura (EuroVelo11), już w znacznej części ukończone i gotowe do służenia cyklistom wygodnym, niewymagającym, a przede wszystkim bezpiecznym przejazdem.

 

Budynek ratusza na rynku w Nowym Sączu

fot. Rynek w Nowym Sączu

 

W planowaniu wycieczki oraz już podczas jazdy pomocna będzie Rowerowa Małopolska - nawigacja rowerowa zawierająca bazę tras oraz wycieczek rowerowych, głównych szlaków rowerowych oraz sieci VeloMałopolska. Aplikację możesz pobrać tutaj lub skorzystać z niej przez przeglądarkę - rowerowamalopolska.pl.

 

alejki w parku, fontanna

fot. Ogrody Sensoryczne w Muszynie

 

Uwaga! Oznakowania szlaków w terenie bywają w różnym stanie, dlatego jeśli planujesz przejażdżkę, polecamy zapoznać się z opisem wybranego szlaku i posiłkować się dołączonym plikiem GPX.

Aby zobaczyć wszystkie szlaki rowerowe oraz propozycje wycieczek na mapie, należy kliknąć ikonę  ikona mapy w prawym górnym rogu mapy i wybrać Rekomendowane szlaki rowerowe bądź 50 wycieczek rowerowych.

 


Zobacz też listę rekomendowanych szlaków rowerowych w całej Małopolsce.


Baner - wydarzenia.jpg