Sie sind da:
Zurück

Tarnów i okolice rowerem

Tarnów i okolice rowerem

Trasa rowerowa przebiegająca obok zabytkowego drewnianego kościoła
Uważany powszechnie za „polski biegun ciepła” region tarnowski jest jednym z najważniejszych centrów turystycznych w całej Małopolsce. Natura okazała się być wyjątkowo łaskawa, obdarzając okolicę wieloma walorami turystycznymi, a odwiedzających szczególnie przyciąga tu interesująca historia, wielokulturowość, zróżnicowanie krajobrazowo-przyrodnicze czy bogactwo lokalnych smaków.

Tarnów - trasy rowerowe

Tarnów i okolice to jeden z najlepiej prezentujących się w Małopolsce regionów, jeśli chodzi o infrastrukturę rowerową. Na północy biegnie Wiślana Trasa Rowerowa, do której w Wietrzychowicach dołącza swym przebiegiem VeloDunajec, tworząc komfortowe połączenie z samym Tarnowem oraz położonymi w jego sąsiedztwie trasami VeloNatura (Eurovelo11) i VeloMetropolis (Eurovelo4).
 

 

słonecznik na tle błękitnego nieba, w oddali widać rowerzystę

Fot. Wiślana Trasa Rowerowa

 

W planowaniu wycieczki oraz już podczas jazdy pomocna będzie Rowerowa Małopolska - nawigacja rowerowa zawierająca bazę tras oraz wycieczek rowerowych, głównych szlaków rowerowych oraz sieci VeloMałopolska. Aplikację możesz pobrać tutaj lub skorzystać z niej przez przeglądarkę - rowerowamalopolska.pl.

 

Szlaki i ścieżki rowerowe w Tarnowie i okolicach

Oto interesujące rowerowe szlaki i ścieżki, które warto odwiedzić, przebywając w okolicy Tarnowa.

wysoka pionowa skała

Fot. Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

 


Uwaga! Oznakowania szlaków w terenie bywają w różnym stanie, dlatego jeśli planujesz przejażdżkę, polecamy zapoznać się z opisem wybranego szlaku i posiłkować się dołączonym plikiem GPX.

Aby zobaczyć pozostałe szlaki rowerowe oraz propozycje wycieczek na mapie, należy kliknąć ikonę ikona mapy w prawym górnym rogu mapy i wybrać interesujące nas szlaki bądź wycieczki.
 

 

Propozycje wycieczek rowerowych w okolicach Tarnowa

Prezentujemy listę proponowanych wycieczek po okolicach Tarnowa. Linki odsyłają do opisu trasy, mapy oraz plików GPX do pobrania. Wycieczki zostały naniesione na mapy Google i MIIP oraz są dostępne w aplikacji Rowerowa Małopolska.

Zobacz też listę rekomendowanych szlaków rowerowych w całej Małopolsce.

 

 


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>