Lato w Małopolsce – najlepszy czas na wycieczki, najlepsze miejsca do odkrycia!

Platforma widokowa na Woli Kroguleckiej wraz ze stojącą obok altanką.
Któż z nas nie czekał na ten moment? Promienie słoneczne przyjemnie mrowiące skórę, sok z arbuza kapiący po łokciach, świeży bób łuskany z jeszcze gorącej skórki, ciepłe, długie wieczory, gapienie się w gwiazdy, pikniki z najpiękniejszymi zachodami słońca i kolekcjonowanie najlepszych wspomnień. A może by tak do tobołka najfajniejszych przeżyć wrzucić garść z Małopolski? Tak się składa, że mamy dla Was całkiem niezłe propozycje, aby uchwycić małopolskie lato. Ta najpiękniejsza pora roku już się zaczęła, także czas start! Na początek woda, widoki, muzyka i śpiew!

Małopolska nad wodą – dla każdego coś mokrego!

Od urokliwych jezior po rwące rzeki i relaksujące termy. Każdy, kto lubi odpoczywać w wodnych okolicznościach przyrody, będzie zaskoczony jak wiele w tym temacie miejsc oferuje południe Polski! Jest Jezioro Rożnowskie, położone w dolinie Dunajca, będące jednym z najpopularniejszych miejsc rekreacyjnych w Małopolsce. Powstałe w wyniku budowy zapory wodnej w Rożnowie, jest idealnym wyborem dla miłośników sportów wodnych, takich jak żeglarstwo, kajakarstwo, windsurfing, a także wędkowanie. W okolicach jeziora znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe oraz plaże, które latem przyciągają tłumy turystów.

Tuż za nim w kolejce czeka Jezioro Czorsztyńskie z absolutnie niesamowitą panoramą Tatr (niedługo powiemy Wam, dlaczego warto zabrać tam ze sobą rower!), Jezioro Mucharskie usytuowane u stóp Beskidu Małego, czy nieco tajemnicze, ale niezwykle urokliwe Jezioro Klimkówka w Beskidzie Niskim.

Oprócz tego, możecie raftingować na rwących wodach Dunajca i Popradu, spokojnie kajakować po Wiśle, czy spróbować tradycyjnego spływu flisackimi łodziami w Pieninach. A na koniec, nic nie zrobi Wam lepiej, jak relaksujące wody termalne na podhalańskich i gorczańskich ziemiach. Możliwości jest wiele, zatem wybierajcie do woli!

Małopolskie wieże widokowe – dla miłośników panoramicznych widoków

Kochacie górskie panoramy i wędrówki w nieznane? To może skusicie się na letnie zdobywanie małopolskich wież widokowych? To kilkanaście pomysłów na wycieczki, które powiodą Was szlakami tak malowniczymi, że nawet ciężko nam to opisać słowami – musicie sami to przeżyć!

Wybierzcie się koniecznie na wycieczkę w Gorce, gdzie na szczytach Lubań i Gorc czekają drewniane wieże z bardzo spektakularnymi widokami! Wejdźcie na Koziarz w Beskidzie Sądeckim i na ślimaka w Woli Kroguleckiej. Wdrapcie się na wieżę na Szpilówce, skąd rozciąga się absolutnie magiczny widok na Beskid Niski, Sądecki, Wyspowy, Gorce oraz Beskid Żywiecki z Babią Górą.

Czy wieże widokowe w Małopolsce są idealne do podziwiania zachodów słońca? Tak, jest to potwierdzona informacja, ale może sprawdzicie to na własnej skórze?

Małopolska najciekawszymi imprezami kulturalnymi stoi!

Lato w Małopolsce to nie tylko zwiedzanie, to także doświadczanie. Niesamowite festiwale i wydarzenia, jakie będą miały miejsce tego lata w Małopolsce, pozwolą Wam poznać ten region z najsmaczniejszej, najbardziej lokalnej i najbardziej kolorowej strony.

Czeka na Was Festiwal Kultury Żydowskiej, Tydzień Kultury Beskidzkiej, Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, Dni Krakowa 2024 czy Zagórzański Festiwal Folkloru i Tradycji. Na naszym portalu VisitMalopolska znajdziecie kalendarium, w którym na bieżąco informujemy Was o nadchodzących wydarzeniach. Gorąco zachęcamy Was do trzymania ręki na pulsie, wyszukiwania interesujących Was perełek i spędzenia lata razem z nami!

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets