VeloSkawa

na zdjęciu widać rozdzinę na wycieczce rowerowej
To jedna z 8 tras rowerowych wchodzących w skład VeloMałopolska. Aktualnie w trakcie realizacji.

VeloSkawa

 

 

 

 

 

Długość – 126 km (częściowo wspólnie z Wiślaną Trasą Rowerową)

Start – Sucha Beskidzka

Meta – Hutki

Podstawowe informacje: VeloSkawa zlokalizowana jest w zachodniej części Małopolski i częściowo będzie przebiegała w śladzie Wiślanej Trasy Rowerowej. Aktualnie w trakcie realizacji są 42 km trasy, w tym część przebiegająca przez Wadowice. Będzie to pierwszy gotowy odcinek trasy oddany do użytku rowerzystów. 

Gotowe odcinki VeloSkawa

Wadowice – Jaroszowice (Zbywaczówka)

Jest to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku wadowiczan, wyremontowany odcinek zaczyna się w sąsiedztwie stadionu MKS Skawa (tutaj odbywała się rodzinna impreza rowerowa MałopolskaTour 2021), a kończy na brzegu potoku Ponikiewka. 

Plany budowy trasy VeloSkawa

  • odcinek Ponikiewka – zapora Świnna Poręba (łączy się z właśnie wybudowanym odcinkiem), trwa opracowywanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem zgód umożliwiających realizację zadania o długości 2,3 km. 
  • odcinek Ponikiewka – Podolsze, trwa opracowywanie koncepcji programowej i ostatecznego przebiegu o długości około 22,5 km.
  • odcinek Podolsze – Łaczany, trwa opracowywanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem zgód umożliwiających realizację zadania o długości około 21 km. Trasa prowadzona jest po prawym wale przeciwpowodziowym Wisły oraz prawym i lewym wale potoku Spytkowickiego pomiędzy którymi, powstanie nowa kładka pieszo – rowerowa o długości 14 m. 

Przebieg trasy VeloSkawa

Planowo trasa będzie przebiegała przez powiaty: suski, wadowicki, oświęcimski, chrzanowski, olkuski.

Profil wysokościowy trasy:
(profil wysokościowy z geoportalu MIIP)

8_VeloSkawa.png

Zobacz mapy: