Przewodnik po Małopolsce "W rytmie eko"

Przewodnik po Małopolsce
Podsuwamy Wam kolejne źródło inspiracji wycieczek po Małopolsce. Na chwilę obecną nadal możemy tylko polecić #zostańwdomu, ale choćby dla zdrowia psychicznego nie zapominamy o planowaniu #palcempomapie, w końcu #MałopolskaPoczeka. A do tego przyda się choćby właśnie fajny przewodnik z cyklu "Ekoturystyka" przygotowany przez Fundusz Partnerstwa we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Prezentowane w nim tzw. ekopakiety to gotowe propozycje zwiedzania ciekawych i nieoczywistych zakątków Małopolski w stylu "slow". Nie muszę chyba mówić, że to idealne rozwiązanie dla turystyki rowerowej? Zresztą przejrzyjcie sobie sami na podstronie Podróżuj z nami w rytmie eko!, a poniżej mały podgląd na kilka stron z tego opracowania. Każda propozycja zawiera opis wycieczek, atrakcji po drodze, informacje praktyczne oraz odesłanie do map elektronicznych, które znajdziecie na www.traseo.pl/malopolska-ekoturystyka

Przewodnik Ekoturystyka

Ekoturystyka to kameralne odkrywanie i poznawanie wyjątkowych miejsc i ludzi, ich kultury, tradycji oraz zabytków. To co wyróżnia podróżowanie w stylu eko, to szacunek i wrażliwość na przyrodę i krajobraz, a także na potrzeby ludzi, którzy mieszkają w miejscach, które odwiedzamy. Dzięki ekoturystyce jesteśmy bliżej nich i natury, mamy szansę doświadczyć, poczuć, poznać, zaprzyjaźnić się, zachwycić otaczającym światem. I zabrać ze sobą swój ślad węglowy oraz... wspaniałe wspomnienia.