Jesteś tutaj:

Mosorny Groń oraz Babia Góra Trails

Mosorny Groń
Babia Góra Trails to miejsce, do którego chce się wracać - bo jest po co! To kompleks aż 20 km górskich tras rowerowych, powstałych w efekcie współpracy Gminy Zawoja ze słowackimi sąsiadami. Ośrodek oferuje 14,5 km świetnie przygotowanych tras po stronie polskiej, oraz dodatkowe 5,2 km dwukierunkowego singletracka po stronie słowackiej.

Babia Góra Trails to dobry pomysł dla osób szukających miejsca na cały weekend pełen różnorodnych emocji rowerowych, bez względu na poziom doświadczenia. Kompleks oferuje zarówno ścieżki o równej i utwardzonej nawierzchni przeznaczone dla początkujących i średnio-zaawansowanych, jak i wymagające, naturalne trasy zjazdowe przepełnione korzeniami, ostrymi zakrętami, kamieniami i uskokami, przygotowane dla doświadczonych riderów! Po emocjonujących przejazdach warto zaplanować wycieczkę dwukierunkowym singletrackiem w kierunku Słowacji - jego najwyższy punkt znajduje się na wysokości 1100 m.n.p.m. i oferuje jedne z najpiękniejszych widoków w Beskidach. Start ścieżek znajduje się w przysiółku wsi Zawoja - Zawoja Morgi. W tym samym miejscu turyści mogą skorzystać z profesjonalnego toru dual-pumptrack, na którym przetestują swoje umiejętności, skoczni treningowych i ścieżek, zawierających elementy imitujące naturalne przeszkody. W przysiółku Zawoja Morgi znajduje się wygodny parking samochodowy, toalety, zaplecze socjalne, prysznice i myjki rowerowe. 
Mapa / gpx ośrodka do pobrania visitmalopolska.pl 
Strona oficjalna www.babiagoratrails.com

Babia Góra Trails mapa tras

Zawoja to piękna wieś położona u stóp Babiej Góry. Natura, urokliwy krajobraz i horyzont malowany górskimi graniami od lat przyciągają amatorów zarówno spokojnego wypoczynku, jak i sportów ekstremalnych. Choć zielone, strome zbocza Mosornego Gronia to idealne miejsce głównie dla tych, którzy lubią adrenalinę i chcą poczuć ją w żyłach, to również początkujący rowerzyści znajdą tutaj trasę dla siebie. Trasy rowerowe na Mosornym Groniu dostępne są w trzech opcjach. Trasa Freeride o długości 2000 metrów zadowoli i początkujących i profesjonalnych riderów. Na krótkim zjeździe NorthShore poradzą sobie wszyscy kolarze, bez względu na poziom zaawansowania. Trasa Downhillowa na Mosornym Groniu to z kolei opcja dla tych, którzy szukają sportowych wyzwań i dreszczyku emocji! Na szczyt Mosornego Gronia wyjedziecie wygodną kolejką kanapową. Samochód można zostawić na bezpłatnym parkingu zaraz przy wyciągu. www.pkl.pl

Mosorny Groń mapa tras

Multimedia