Powrót

Małopolska na rowery? Polecam!

Małopolska na rowery? Polecam!

ścieżka rowerowa wśród pól, na poboczu stoi rower na horyzoncie widać góry
Szukasz inspiracji na jednodniową wycieczkę rowerową lub dłuższą wyprawę? Mamy dla Ciebie wyjątkowy przewodnik rowerowy. Znajdziesz w nim gotową ściągę, jak przygotować się na rowerową przygodę oraz 19 propozycji na jedno-, kilkudniowe lub rodzinne wyprawy. Wycieczki polecają znani i lubiani autorzy popularnych blogów podróżniczych.

Wyprawy rowerowe dla każdego

Podążając ich śladami, wsłuchując się w ich rekomendacje i wskazówki doświadczysz wyjątkowości i zasmakujesz unikatowości regionu. Wielu z nich odwiedziło odległe i egzotyczne zakątki świata, inni znają Małopolskę od podszewki. Są wśród nich zaprawieni długodystansowcy, globtroterki czy rodzice dzielący z dziećmi pasję do podróżowania. W tych osobistych historiach, każdy odnajdzie propozycję rowerowej wycieczki dla siebie. Na kilkudniową wyprawę po Wiślanej Trasie Rowerowej zabierze Cię Ewa Świderska (Ewcyna), z Alicją Rapsiewicz i Andrzejem Budnikiem (LosWiaheros) pojedziecie z Krakowa do Starego Sącza, a z Anitą i Pawłem Skowera (101countriesbefore50.com) sprawdzicie Szlak wokół Tatr. Krótsze wycieczki proponuje Szymon Nitka (ZnajKraj) – zwiedzisz z nim VeloCzorsztyn oraz najpiękniejszą w Polsce trasę VeloDunajec. O różnych wariantach podróżowania po Podhalu opowie Wojtek Goj (Szlak wokół Tatr), a Jarek Tarański  (VeloMałopolska) zabierze Cię do Doliny Popradu. Na rowerowe zwiedzanie Krakowa i okolic pojedziesz z Kasią Łaskawiec i Tomkiem Sawirskim (Polska po godzinach). Na trudniejszą górską wycieczkę z Nowego Sącza do Rabki Zdrój zabierze Cię Kasia Puźniak (Lucky MTB), a Beskid Sądecki zwiedzisz z Olą i Szymonem Rochowiakami (Beskid Trail). Wycieczki rowerowe z dziećmi poleca rodzina Mazurków (Rodzinnie Dookoła Świata) oraz Kasia Pustelny-Szewczyk i Marek Szewczyk (Kasai). Zwiedzisz z nimi sądecki odcinek VeloDunajec, Dolinę Olszowego Potoku i Dolinę Karpia, z Rudna pojedziecie nad Zalew Chechło i sprawdzicie idealny dla dzieci odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej z Ujścia Jezuickiego do Szczucina. 

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce

Z wielu niezwykłych osobistych historii wybraliśmy tylko niektóre relacje – zależało nam na aktualności (publikacja w okresie ostatnich dwóch lat) i pokazaniu różnorodności rowerowej oferty regionu. O wiele więcej gotowych propozycji na rowerowe zwiedzanie Małopolski znajdziecie na blogach autorów, którzy wzięli udział w projekcie i stronie internetowej narowery.visitmalopolska.pl.

Nowy sezon rowerowy w Małopolsce

Przewodnik jest dostępny w wersji elektronicznej (dodatkowo do każdej wycieczki przygotowano mapy w formacie pdf, które możecie wydrukować na każdej drukarce i zabrać ze sobą na wycieczkę), a w bezpłatnej wersji drukowanej będzie dostępny w wakacje w punktach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. 

Ale to nie wszystko, co przygotowaliśmy dla Was na nowy sezon rowerowy. Indywidualistom wolącym samodzielne przygotowanie trasy proponujemy aktualne mapy tras VeloMałopolska i szlaków rowerowych. Planując podróż warto skorzystać z Miejsc Przyjaznych Rowerzystom – to m.in. punkty gastronomiczne, obiekty noclegowe i atrakcje turystyczne posiadające udogodnienia dla rowerzystów. A tym, którzy na trasie lubią gubić się tylko celowo, polecamy m.in.  aplikacje na telefon administrowaną przez PTTK: Szlaki turystyczne Małopolski oraz tegoroczną nowość – bezpłatną aplikację/nawigację rowerową: Rowerowa Małopolska.

Przewodnik rowerowy: Małopolska na rowery. Najlepsze trasy zdaniem blogosfery – pobierz przewodnik

Wersja na czytniki e-book: MOBI i EPUB
Mapy tras prezentowanych w przewodniku do samodzielnego wydruku:
 • Rowerem przez Tatry z Anitą i Pawłem Skowera z 101countriesbefore50.com - pobierz mapę  ; pobierz GPX(Kacwin - Nowy targ) ; pobierz GPX(Nowy Targ - Chochołów) 
 • Wiślana Trasa Rowerowa: Kraków - Szczucin – oczami Ewy Świderskiej autorki bloga www.ewcyna.com - pobierz mapę ; pobierz GPX
 • Wiślana Trasa Rowerowa: Brzeszcze - Kraków – z Ewą Świderską autorką bloga www.ewcyna.com - pobierz mapę ; pobierz GPX
 • VeloDunajec: Wietrzychowice - Stary Sącz z Alicją Rapsiewicz i Andrzejem Budnikiem - pobierz mapę 
 • W Dolinie Popradu z Jarkiem Tarańskim - pobierz mapę ; pobierz GPX
 • Kraków rowerem z Kasią Łaskawiec i Tomkiem Sawirskim - pobierz mapę 
 • Okolice Krakowa z Kasią Łaskawiec i Tomkiem Sawirskim - pobierz mapę 
 • Krakowski Offroad z Kasią Łaskawiec i Tomkiem Sawirskim - pobierz mapę 
 • VeloDunajec z Szymonem Nitką - pobierz mapę ; pobierz GPX
 • VeloCzorsztyn z Szymonem Nitką - pobierz mapę 
 • Dla rowerowych smakoszy – Wojtek Goj poleca - pobierz mapę 
 • Dolina Karpia na dwóch kółkach z Kasią Pustelny-Szewczyk i Markiem Szewczykiem - pobierz mapę ; pobierz GPX
 • Wiślana Trasa Rowerowa rodzinnie - z Kasią Pustelny-Szewczyk i Markiem Szewczykiem - pobierz mapę ; pobierz GPX
 • VeloDunajec: Zabrzeż – Kadcza z rodziną Mazurków - pobierz mapę ; pobierz GPX 
 • Rowerem przez Dolinę Olszowego Potoku z rodziną Mazurków - pobierz mapę ; pobierz GPX
 • Z Rudna nad Zalew Chechło z rodziną Mazurków - pobierz mapę ; pobierz GPX
 • Beskid Sądecki ekstremalnie z Olą i Szymonem Rochowiakami - pobierz mapę ; pobierz GPX
 • Mini bikepacking z Kasią Lucky MTB cz. 1: Nowy Sącz – Szczawnica - pobierz mapę ; pobierz GPX
 • Mini bikepacking z Kasią Lucky MTB cz. 2: Na trasie ze Szczawnicy do Rabki-Zdrój - pobierz mapę ; pobierz GPX

 
Pobierz bezpłatną aplikację VisitMałopolska
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>