You are here:
Back

Wznowienie kursowania promu Wietrzychowice - Siedliszowice (WTR)

Wznowienie kursowania promu Wietrzychowice - Siedliszowice (WTR)

prom na rzece
Od dzisiaj (20.07.2022) wznawia kursowanie prom rzeczny Wietrzychowice - Siedliszowice. Obowiązkowy remont jednostki został ukończony, więc zlikwidowany został też przymusowy objazd w ramach Wiślanej Trasy Rowerowej.
Zmiany na mapie wprowadzone, GPX "objazdowy podmieniony, do ściągnięcia na podstronie o Wiślana Trasa Rowerowa (WTR). 

Dla przypomnienia - prom jest bezpłatny, kursuje cały rok i jest czynny w sezonie ciepłym (1.05 – 31.10) w godz. 6:00-20:00 (w pozostałych miesiącach 6:00-18:00). Jest jedyną przeprawą rzeczną jak jest "obowiązkowa" na śladzie WTR, natomiast dzięki pozostałym promom rzecznym możecie sobie urozmaicać jazdę po trasach głównych sieci VeloMałopolska. Promy znajdziecie na mapie głównej, trzeba włączyć warstwę pn. "Wiaty,promy,woda,inne". Na czerwono zaznaczone są promy nieczynne na okres dłuższy niż jeden dzień, na niebiesko te działające w normalnym trybie (aczkolwiek jakieś krótkookresowe zamknięcia mogą się przytrafić).

Z pozostałych aktualnych informacji odnośnie promów:
  • Nieczynna prawdopodobnie już na stałe jest przeprawa promowa z Ujścia Jezuickiego do Opatowca, które przez wiele lat zapewniała łatwe połączenie Małopolski z woj. Świętokrzyskim. Najbliższy sposób na przekroczenie Wisły to nowy most drogowy z Borusowej do Nowego Korczyna. Do mostu dojedziecie kierując się WTR z Ujścia Jezuickiego w stronę Szczucina. 
  • Od dnia 01.07.2022 r. do prawdopodobnie września 2022 r. z powodu remontu nie kursuje też prom "Drogowiec" na Wiśle między Przewóz (Spytkowice) - Podłęże (Okleśna). Jak informuje komunikat dostępny na stronach Starostwa Powiatowego w Wadowicach, zamknięcie związane jest z koniecznością przeprowadzenia generalnego przeglądu i wykonania niezbędnych prac remontowych. Ponieważ prom jest często wykorzystywany jako jako pomysłu na objazd miejscowości Kamień w ramach #WislanaTrasaRowerowa czy odbicie na Dolinę Karpia, więc tym bardziej miejcie to na uwadze.

Generalna rada dla planujących wycieczkę z wykorzystaniem promu, w szczególności jak jedzie z dziećmi czy początkującymi, gdzie każdy ewentualny kilometr ekstra objazdu ma znaczenie. Zadzwońcie sobie dzień wcześniej do obsługi promu i upewnijcie się czy faktycznie będzie kursował.

 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>