You are here:
Back

Trwa remont wałów wiślanych od Krakowa do Skawiny. Objazd w ramach Wiślanej Trasy Rowerowej

Trwa remont wałów wiślanych od Krakowa do Skawiny. Objazd w ramach Wiślanej Trasy Rowerowej

Trwa remont wałów wiślanych Kraków - Tyniec - Skawina
Trwa remont wałów wiślanych od stopnia wodnego Kościuszko (Kolna) do kładki pieszo-rowerowej w Skawinie. Apelujemy o przestrzeganie znaków zakazu wjazdu na teren budowy i korzystanie z sugerowanego objazdu jaki wytyczony jest w ramach Wiślanej Trasy Rowerowej.

Sugerowany objazd jest po drogach asfaltowych przez ul. Kolna - Promowa - Bogucianka - Tyniecka; niestety w ruchu ogólnym, z okresowym sporym natężeniem ruchu samochodowego i przewyższeniem (jak na grafice, plik gpx do ściągnięcia również na podstronie o Wiślana Trasa Rowerowa)

Grafika mapy objazdu WTR -Krakow-Skawina

O tej modernizacji wałów pisaliśmy już tu i tu, ale dla przypomnienia najważniejsze informacje. Na wykonanie prace zleconych przez Wody Polskie wykonawca, czyli firma Keller Polska Sp z o.o. ma czas ok. 2,5 roku. Jeśli warunki na to pozwolą, być może prace uda się przyśpieszyć, tak żeby do końca 2022 r.  można było przejechać po asfaltowej koronie tych poszerzanych, wzmacnianych i podwyższanych (o jakieś 65 cm) wałów.

W maju 2020 r. mają być prowadzone prace na przesłonami filtracyjnymi i to jeden z głównych powodów tych remontów. W obecnej formie wały też spełniały swoją główną funkcję, ale za mocno nasiąkały wodą i przy dłuższej/większej powodzi groziło by to ich rozerwaniem. To jest też powód dlaczego nie inwestowało się dotąd np. w asfaltowanie ich korony, przez co brakowało również ciągłości w ramach WTR. 

Prace już się rozpoczęły i trwają na wszystkich odcinkach zarówno na wałach, jak i terenie międzywala, dlatego apelujemy o przestrzeganie zakazów wstępu i nie zapuszczanie się na ten odcinek dopóki remont nie zostanie ukończony. Kierujący ciężkim sprzętem budowlanym naprawdę mogą kogoś przez przypadek nie zauważyć, a z naszych obserwacji ludzie jeżdżą tu z przyzwyczajenia, niestety zupełnie ignorując zakazy i wjeżdżając rowerami pomiędzy pracujące wielotonowe ciężarówki i spychacze.
Tymczasowe mapy objazdowe zostały dowieszone do tablic budowlanych.Pełna fotogalerię znajdziecie tutaj, poniżej kilka ujęć i mapa z dokładną lokalizacją odcinków na których trwają prace.
 


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>