You are here:
Back

Otwarcie pierwszej trasy bikeparku w Słotwiny Arena Krynica-Zdrój

Otwarcie pierwszej trasy bikeparku w Słotwiny Arena Krynica-Zdrój

Budowa tras flow w bikeparku Słotwiny Arena
Słotwiny Arena rozpoczęła budowę tras rowerowych MTB! Otwarcie pierwszej z czterech planowanych tras, już w sobotę - 1 sierpnia!

Cały projekt obejmuje około 10 kilometrów, bardzo urozmaiconych górskich tras rowerowych typu flow i enduro. Przewidywana jest: 1 trasa zielona (o spadku ok. 5%), 2 trasy niebieskie (o spadku 7,5 - 9%) oraz 1 trasa czerwona (o spadku 11-12%). Fenomenalne położenie ośrodka będzie gwarantowało rowerzystom nie tylko doskonałe doznania fizyczne ale również przepiękne widoki (w szczególności na trasie zielonej).

Jako pierwsza, już 1 sierpnia 2020 roku, zostanie uruchomiona trasa niebieska, na której odnajdą się osoby z podstawowymi umiejętnościami jazdy na rowerze w górach jak i zaawansowani riderzy. Płynny przejazd z wykorzystaniem większej prędkości pozwoli na przeskakiwanie przeszkód a wolniejsza jazda na bezpieczny i spokojny przejazd przez nie.

Transport rowerów na górną stację umożliwi nowoczesna kolej krzesełkowa, wyposażona w specjalne haki do podwieszenia za ramę bądź koło.

Wieża widokowa w Krynicy

Za budowę tras odpowiada polska firma Southern Gravity Company, która już wcześniej wybudowała trasy o podobnym charakterze w innym ośrodku należącym do Grupy Pingwina - Skolnity w Wiśle. Ukończenie wszystkich tras przewidywane jest na koniec roku 2020 a oddanie ich do użytku rowerzystom, na wiosnę 2021.

Grupa Pingwina, do której należy ośrodek Słotwiny Arena posiada także Bike Park dla bardziej zaawansowanych pasjonatów dwóch kółek, który znajduje się w Kasinie Wielkiej.

Słotwiny Arena to miejsce magiczne, stworzone ponad 40 lat temu przez grupę pasjonatów, z wielkiej miłości do sportów zimowych. To właśnie pasja do aktywności na świeżym powietrzu, wyjątkowa atmosfera oraz uśmiechy na twarzach pracowników sprawiają, że Słotwiny Arena kochają i dzieci i dorośli.

Obecnie to jeden z najbardziej znanych na południu Polski zimowych ośrodków narciarskich. Posiadający 10 km tras, 2 nowoczesne, wyprzęgane wyciągi krzesełkowe z osłonami przeciwwiatrowymi, wyciąg taśmowy dla najmłodszych, nowoczesny system naśnieżania, restaurację i pensjonat – latem zamienia się w doskonałe miejsce dla miłośników przyrody. 

Liczne szlaki turystyczne, a przede wszystkim atrakcja na skalę kraju – pierwsza w pełni drewniana Wieża widokowa, z ponad kilometrową ścieżką w koronach drzew, na której znajdziemy 15 instalacji edukacyjnych, przyciągają fanów zapierających dech w piersiach widoków.

www.slotwinyarena.pl  
www.wiezawidokowa.pl
    
źródło: inf. prasowa

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>