Aktywności dla najmłodszych podczas kwarantanny

W jaki sposób aktywnie spędzić dzień z dzieckiem podczas kwarantanny?
Jak spędzać czas wolny z dzieckiem w domu? To nie lada wyzwanie podczas pandemii, kiedy większość dnia spędzamy w zamknięciu. W odpowiedzi na to wyzwanie, zebraliśmy kilka ciekawych propozycji od różnych pracowni przygotowujących warsztaty i zabawy dla najmłodszych.

1. Szkoła Rysunku Malarstwa Rzeźby i Grafiki OKO

CODZIENNIE O 10.00 i 19.00 BEZ-PŁATNE rodzinne lekcje rysunku i malarstwa ON-LINE LIVE na profilu na Facebooku. Szkoła zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Codziennie inny temat i technika. Wszystkie dotychczasowe i nowe lekcje na żywo znaleźć można na stronie Pracowni.

Dołączyć można w każdej chwili. Wspaniała i kreatywna atmosfera gwarantowana!


2. Pracownia Arete

Od lat Pracownia stara się, aby dziecięcy talent rozwijał się swobodnie do chwili, kiedy dziecko będzie umiało przyjąć artystyczne wzorce. Docenia znaczenie przyjem-ności, jakiej doświadczają dzieci, bawiąc się gliną czy farbą. Misją Pracowni Arete jest wzmacnianie naturalnej ciekawość dzieci i towarzyszenie im w poznawaniu świata, tak by potrafiły odważnie spełniać swoje marzenia. Budowanie wiedzy o świecie, rozwijanie umiejętności manualnych i językowych, ćwiczenie pamięci i jasnego formułowania myśli, uczenie zasad działania w grupie, postawy twórczej w sytuacjach konfliktowych i zadaniowych – to główne cele zadań, które tworzy Arete.

Na fanpage Pracowni Arete udostępniane są różnego rodzaju inspiracje plastyczne, zajęcia z książkami oraz twórcze i niebanalne zabawy, które uwalniają energię i emocje dzieci. Znajdziemy tam zarówno odnośniki do zabaw związanych z malarstwem, projektowaniem strojów, odwzorowywaniem kształtów i tworzeniem z nich zwierząt czy podróżowaniem palcem po mapie. Warsztaty tworzone przez Arete rozwijają zdolności dzieci i pozwalają im odkrywać świat poprzez sztukę i twórczą zabawę oraz dostrzegać to, co piękne.

Pracownia Arete na Facebooku

 

3. Pomysłownik

Codziennie na Fanpage Pomysłownika i na Instagramie – publikowane są nowe inspiracje pomagające w zabawach z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To wszystko w ramach akcji #ZarażamyKreatywnością i #LeczymyTwórczością.

W zadaniach oprócz zabawy pojawia się także walor edukacyjny (kliknij w wybrane zabawy by przenieść się na stronę Pomysłownika).
- zabawy z dźwiękiem, który możemy uzyskać przy wykorzystaniu tego, co mamy w kuchni
- zabawy z kolorowymi kleksami
- zabawy ze stempelkami, które można przygotować z warzyw, owoców, gąbeczek
- ogromną frajdę sprawiają również zabawy z masami do lepienia
- wyobraźnię dziecka mocno rozbudowuje przetwarzanie przedmiotów, stąd propozycja na wykorzystanie do zabaw tego, co „niepotrzebne” i „zużyte”

Dla najmłodszych miłośników Krakowa Pomysłownik przygotował przygody Smoka Henia (pacynki), który wybrał się na „Wielkie poszukiwanie smoków”. To jest cykl filmów, które można znaleźć na kanale YouTube. Filmy, oprócz przygód Smoka Henia, zawierają również zadania dla dzieci do wykonania oraz pytania na uważność.

Z kolei dla fanów ciekawostek historycznych w każdy czwartek o godz. 16:00 prowadzona jest transmisja na żywo z różnych części Krakowa, przedstawiająca ciekawostki z historii Polski oraz Miasta Krakowa.

 

Obraz w Pigułce: Mój mały-wielki świat - pigułka na koronawirusa online


Siedzimy w domach i szpitalach, bo cała Polska jest teraz szpitalem zakaźnym. Nie daj się nudzie i monotonni. Zostań w domu i dołącz do wspólnego twórczego działania! Zasady są proste.

Etap I - skierowany do dzieci: zrób pracę na temat „Mój mały-wielki świat”.

Pokażcie nam, jak wygląda wasz świat. Do przestrzennych prac użyjcie tego, co macie pod ręką – plasteliny, kleju, kredek, masy solnej, klocków czy guzików – ogranicza was tylko wyobraźnia!
Z przesłanych na http://obrazwpigulce.pl/zdalnemalowanie/pracekpowstanie wirtualna pigułkowa galeria! Twoja praca stanie się fantastyczną inspiracją dla innych.

Etap II - skierowany do młodzieży i dorosłych: wybierz jedną z dziecięcych prac widocznych w galerii na dole strony.To będzie Twoja inspiracja do zdalnego malowania. Otwórz się na sztukę i działaj. Rysujesz cyfrowo? Twoim płótnem jest ekran komputera lub tabletu - świetnie!


Z namalowanych przez fragmentów zostanie stworzony wielki patchworkowy obraz.
To będzie pigułka na koronawirusa!

 

Więcej o akcji na Stronie Organizatora oraz Facebooku

 

Multimedia