Jesień potrafi zaskoczyć. Naturalnie w Małopolsce!

Promienie słoneczne przeświecające przez drzewa w lesie, w prawym dolnym rogu log – napis Małopolska naturalnie
Jesień w Małopolsce zachwyca kolorami i pejzażami, którymi nie powstydziliby się najwięksi artyści… Lasy płonące czerwienią, pomarańczem i żółcią, pełne grzybów i jesiennych skarbów zachęcają by pospacerować, aktywnie wypocząć i naładować akumulatory przed nadchodzącą zimą. Okres urlopowy już dawno minął, czasem ciężko wygospodarować kilka dni wolnego na jesienne eskapady. Ale wystarczy jeden dzień by ruszyć przed siebie i zapomnieć o codzienności…

Październik to jeden z najbardziej kolorowych miesięcy w roku. W te dni przyroda zmienia się nie do poznania. Ostatnie ciepłe promienie słońca nie tylko dodają energii, ale też oświetlają niezwykłą feerią barw to wszystko, co matka natura stworzyła. Jest to również czas stosunkowo łaskawy pogodowo i nie brakuje dni z wyższą temperaturą – prawdziwego babiego lata. To wprost wymarzony moment, aby zaplanować krótkie wycieczki, które pozwolą nam nie tylko cieszyć się przepięknymi widokami, ale także dadzą wytchnienie od codzienności. Spieszymy w związku z tym z kilkoma propozycjami wycieczek do miejsc, gdzie jesień potrafi zaskakiwać.

Puszcza Niepołomicka – w królewskich włościach 

Puszcza Niepołomicka jest jednym z większych kompleksów leśnych w Małopolsce. Jest domem dla wielu gatunków fauny i flory, w tym największego polskiego ssaka – żubra. Żubr to król puszczy i jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Polski na świecie. W lesie nie brakuje grzybów i skarbów jesieni. Spacer leśnymi ścieżkami i obserwacje zmieniającej się przyrody z pewnością zadziałają na Was relaksująco. Dzieci również będą zachwycone możliwością podpatrywania dzikiej przyrody i poszukiwania żołędzi, kasztanów oraz kolorowych liści.

Czterokilometrowa ścieżka edukacyjna wprowadzi dużych i małych w fascynujący świat puszczy. To również genialne miejsce do uprawiania sportu. Biegi przełajowe, wycieczki rowerowe to doskonały sposób na spędzanie czasu w okolicy. Program wycieczki polecamy wzbogacić wizytą w samych Niepołomicach. Można tutaj zwiedzić piękny renesansowy zamek. Był on, za panowania Jagiellonów, drugą królewską siedzibą zaraz po krakowskim Wawelu. Spacerując po mieście nie można ominąć usytuowanego przy Rynku gotyckiego Kościoła Dziesięciu Tysięcy Męczenników – to najstarszy budynek w Niepołomicach. Połączenie wypoczynku na łonie natury i wizyty w historycznym mieście to świetny pomysł na barwną jesienną wycieczkę. 

W świecie natury – niespieszny spacer na Maciejową

Wycieczka czerwonym Szlakiem z Rabki-Zdroju na Maciejową to wprost idealna propozycja dla piechurów. Widoki z trasy wprost zapierają dech w piersiach. Rysująca się na horyzoncie panorama Tatr, Beskidów i Gorce na wyciągnięcie ręki… Niewymagająca wygodna trasa, to doskonałe miejsce, gdzie można pójść z dzieckiem lub rozpocząć swoją przygodę z górami.

Na Maciejowej czekają nie tylko przepiękne krajobrazy, ale również smakołyki przygotowywane w schronisku. Maciejowa może być zarówno celem, jak również punktem pośrednim w dalszej drodze na Turbacz lub Stare Wierchy. Gwarantujemy, że gorczańskie szlaki nie dadzą o sobie zapomnieć.

Relaks i moc atrakcji – w basenach termalnych

Pomimo, że Małopolska to wymarzony region do aktywnego wypoczynku, można tutaj także poleniuchować, a przy okazji zadbać o zdrowie. W kompleksach basenów termalnych na Podhalu czeka na Was moc atrakcji. Oferta basenów w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Szaflarach, Zakopanem, Porębie Wielkiej, czy Chochołowie jest tak różnorodna, że każdy znajdzie to co lubi najbardziej.

Zjeżdżalnie i rwące rzeki dla amatorów przygód, wodne masaże, tężnie, sauny i solne groty dla zwolenników błogiego relaksu – a dla każdego moc wody termalnej wypływającej z głębi ziemi. Źródła termalne swoją wysoką temperaturę zawdzięczają naturze. Przynoszą ukojenie i działają uodparniająco. Składniki mineralne zawarte w wodzie również mają dobroczynne działanie dla organizmu. 

Nasz region kryje w sobie nieograniczone możliwości spędzenia czasu jesienią. Odkrywajcie więc Małopolskę jesienią – naturalnie!

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets