4 świetne muzea w Krakowie, którymi może cieszyć się każdy!

Samolot stojący na wolnym powietrzu przy hangarze Muzeum Lotnictwa w Krakowie.
O niezwykłości Krakowa nie trzeba przekonywać nikogo. Unikatowa historia i kultura, malownicze zaułki, atmosfera przyjemnego, miejskiego chaosu i barwne legendy poukrywane w ciasnych zakamarkach. Czy można się tu nudzić? Ani trochę!

Kraków od lata stara się, aby te niezwykłe atrakcje były dostępne dla wszystkich. Dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu, słuchu oraz wzroku oferuje rozwiązania, które znacznie ułatwiają zwiedzanie i w pełni pozwalają cieszyć się krakowską magią.

Dziś sprawdzimy, które muzea w Krakowie warto odwiedzić i jakie udogodnienia przygotowano dla osób z niepełnosprawnością.

Muzeum Narodowe w Krakowie

To najważniejsza instytucja kulturalna w stolicy Małopolski. Potężny gmach, wyrastający w centrum miasta, to skarbnica wiedzy o sztuce polskiej oraz światowej. Bogate zbiory pozwalają poznać dzieła wybitnych mistrzów, tych sprzed wieków, ale też współczesnych. W tych szacownych murach ujrzymy wybitne malarstwo, rzeźbę, rzemiosło artystyczne, ale też niezwykłe numizmaty i grafikę. W Muzeum Narodowym znajduje się największa kolekcja dzieł Stanisława Wyspiańskiego, co może być nie lada atrakcją dla wszystkich entuzjastów polskiej kultury!

Muzeum jest dobrze przystosowane do zwiedzania dla każdego. Dla osób z niepełnosprawnością słuchową czekają przewodniki w języku migowym, natomiast jeśli ktoś posiada problemy ruchowe, w muzeum przygotowano specjalne trasy zwiedzania, dostosowane do osób poruszających się na wózkach.

Muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera

To poruszające muzeum poświęcone jest historii okupacji niemieckiej w Krakowie oraz losom Żydów, ofiar Holocaustu. W tym miejscu, w starych budynkach dawnej fabryki, Oskar Schindler uratował przed śmiercią ponad 1200 osób. Ekspozycja muzealna prezentuje historię zarówno samej fabryki, jak i opowiada o ludziach z nią związanych.

Muzeum jest bardzo dobrze dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Są podjazdy dla wózków inwalidzkich, specjalne rampy, a także materiały audiowizualne, pozwalające zwiedzać muzeum również osobom z niepełnosprawnością słuchową oraz wzroku.

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Muzeum Lotnictwa Polskiego to dla miłośników lotnictwa istny raj, a dla pozostałych zwiedzających, jedno z najciekawszych muzeów w Krakowie. Nikt nie wyjdzie stąd zawiedziony!

Bryła placówki przypomina gigantycznych hangar, po wejściu do którego człowiekowi zapiera dech w piersiach! W muzeum można zobaczyć nie tylko samoloty (jest ich tu ponad 200!), ale także liczne eksponaty związane z historią polskiego oraz światowego lotnictwa. Z uwagi na brak barier architektonicznych, Muzeum Lotnictwa Polskiego jest miejscem idealnym dla wszystkich, a wizyta tutaj będzie niezapomnianą przygodą!

Muzeum Fotografii w Krakowie

Kochacie fotografię i lubicie oglądać migawki ze świata? To absolutnie nie może Was zabraknąć w Muzeum Fotografii, jedynej w Polsce instytucji muzealnej, w całości opowiadającej o fotografii jako medium. Możecie tutaj wejść do świata fotografii, poznać ją i doświadczyć w każdym aspekcie.

Tę niezwykłość może poczuć każdy, albowiem muzeum dba o wszystkich odwiedzających, tworząc bezpieczną przystań dla osób z każdą niepełnosprawnością oraz neuroróżnorodnością.

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets