Back

Zakończenie Sezonu Małopolska Joy Ride 2019 za nami

Zakończenie Sezonu Małopolska Joy Ride 2019 za nami

Zakończenie Sezonu Małopolska Joy Ride za nami
Podsumowanie (nieoficjalne, bo umówy się dla rowerów sezon trwa cały rok) cyklu imprez w kolarstwie górskim, czyli  Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu to były trzy dni totalnego szaleństwa w stylu MTB na zakopiańskiej Harendzie. W tym roku padł rekord frekwencji, bo na starcie kilku różnych konkurencji pojawiło się w tym roku przeszło 350 rowerzystów i rowerzystek.
Pogoda wręcz rozpieściła zawodników, a świecące słońce podgrzało jak co roku gorącą atmosferę imprezy i licznie przeprowadzonych konkurencji. Co tu się działo?

W piątek odbył się "Longest jump Contest", w konkursie lotów współorganizowanym z Downhill Life, tym najdłuższym skokiem mógł się pochwalić Piotr Janik (Specialized MTBAcademy). Tego samego dnia  ponad 180 zawodników wystartowało na specjalnie przygotowanej trasie w konkurencji dual slalom


Sobota była zdecydowanie najbardziej barwnym dniem całej imprezy. Tego dnia odbył się zjazd w przebraniach, naszpikowany  pirotechniką whip contest i oraz jedyne w swoim rodzaju nocne ściganie w pucharze polski w zjeździe. Na zakończenie dnia obowiązkowe i szalone after party.  

Niedzielny poranek rozpoczęło się od obłędnej "ścigacki" w Red Bull Bez Łańcucha, czyli zjazdu tylko siłą grawitacji, bez wspomagania się dokręcaniem.  W tym roku swoich sił w tych nietypowych zawodach spróbowały 73 osoby, a na mecie z najlepszymi czasami meldują się Robert Piekara i Natalia Budner!
 

To co, z kim się widzimy na kolejne imprezie Joyride? Już teraz szykujcie się na Małopolska Joy Ride Festiwal 2020, który odbędzie się w połowie maja 2020 w Kluszkowcach. Tym razem oprócz zmagań w kolarstwie górskim zachęcimy Was też do przejechania się wokół jeziora Czorsztyńskiego po nowej trasie jaka powstała tam w ramach VeloDunajec oraz trasy Ścieżki Dokoła Jeziora Czorsztyńskiego. Pełne wyniki
DUALSLALOM
DOWNHILL
RED BULL BEZ ŁAŃCUCHA

Województwo Małopolskie było partnerem tytularnym wydarzenia.
Organizator: Joy Ride

Sponsorzy: Kärcher, Red Bull, Maxxis, Fox

Współorganizatorzy: 4Xopen, Xtrails, PZKOL
Patroni medialni: BikeBoard,Podhale 24, Downhill 24, freestyle.pl, Giga sport, Tygodnik Podhalański, INFOGRAM.pl, TVP Kraków.