Back

Velo Małopolska podczas Liberation Bike Ride w Belgii

Velo Małopolska podczas Liberation Bike Ride w Belgii

Liberation Bike Ride. fot. Lukasz Kobus  www.kobusart.eu.
Liberation Bike Ride to amatorski rajd rowerowy współorganizowany przez Polską Ambasadę w Brukseli oraz Polską Organizację Turystyczną. Rajd odbył się w sobotę 14 września. Jego celem była promocja Polski jako destynacji turystycznej. Małopolska prezentowała swoją bogatą ofertę z zakresu turystyki rowerowej.


Trasa rajdu przebiegała śladami dywizji pancernej gen. Maczka we Flandrii, która we wrześniu 1944 r. wyzwalała flamandzkie miasta i miasteczka spod okupacji niemieckiej. W tym roku mija 75 lat od tych wydarzeń i jednocześnie przypada setna rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Belgią.

To doskonała okazja, by opowiedzieć o polskiej historii, aktywności sportowej i kulturalnej. W centrum Tielt (Belgia) stworzono polskie miasteczko, w którym stoiska miały polskie regiony. Z uwagi na sportowy – rowerowy charakter wydarzenia, Małopolskę reprezentowało stoisko Velo Małopolska. Odwiedzający mogli skorzystać z multimedialnej atrakcji – trenażera, który pozwala wirtualnie przejechać na rowerze trasami Velo oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na specjalnie w tym celu przygotowanej ściance fotograficznej.

Velo Małopolska to zintegrowana sieć tras rowerowych w całym regionie. Projekt zakłada budowę 1000 km tras o najwyższym standardzie, już teraz dostępnych jest ponad 400 km takich tras. Prawie ukończone są: małopolski odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej i Velo Dunajec, która nazywana jest najpiękniejszą trasą w Małopolsce.

Z wyników badań wykonanych przez Polską Organizację Turystyczną w latach 2014-2018 wynika, że między 14% a 25% obcokrajowców kojarzy Polskę z możliwością uprawiania turystyki rowerowej a 4% do 20% - wskazuje uprawianie turystyki rowerowej jako jeden z celów swojego planowanego przyjazdu do Polski.

Multimedia