Back

Małopolska na Kielce Bike Expo 2019

Małopolska na Kielce Bike Expo 2019

Kielce Bike-Expo
Najważniejsza europejska impreza targowa branży rowerowej, czyli EuroBike już za nami. Przed nami najważniejsza impreza targowa w Polsce. czyli jubileuszowa, 10. edycji targów rowerowych Kielce Bike-Expo 2019 (19-21 września 2019). Oprócz nowości na rok 2020 przygotowanych przez producentów, będziecie mogli też odwiedzić na targach stoisko Małopolski przygotowane przez Małopolską Organizację Turystyczną oraz ekipę VeloMałopolska. Gorąco zapraszamy! 

W czwartek i piątek (19-20.09.2019 r.) przewidziany są dni branżowe, natomiast w sobotę targi są dostępne dla wszystkich. W ten dzień (21.09) odbędzie się też Parada Rowerowa oraz zawody Bike Atelier MTB Maraton. Pełną rozpiskę programową znajdziecie na www.targikielce.pl, ale na podkreślenie zasługuje tu panel "Turystyka rowerowa - prezentacja regionów sprzyjających turystyce rowerowej", który odbędzie się na hali G w godzinach 9:00-16:00. 


Oczywiście zapraszamy przez cały czas trwania targów na stoisko Małopolski, gdzie oprócz najbardziej aktualnych map z trasami rowerowymi, będziecie mogli ze specjalnego trenażera, który zabierze was na wirtualną przejażdżkę po trasach Velo Małopolska. Będzie też można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na specjalnie w tym celu przygotowanej ściance fotograficznej (z rowerem cargo i VeloDunajec). Oczywiście będzie można też zasięgnąć pełnej informacji na temat rozwoju Velo Małopolska,czyli zintegrowanej sieci tras rowerowych. Projekt zakłada budowę 1000 km tras o najwyższym standardzie, już teraz dostępnych jest ponad 400 km takich tras i liczba ta cały czas rośnie, w szczególności że do działań województwa dołączają się w coraz większym stopniu poszczególne gminy, budując trasy dodatkowe o świetnej jakości (VeloKrynica, VeloCzorsztyn). Jak widzicie, jest się coraz bardziej czym chwalić, stąd obecność Małopolski na tego typu imprezach będzie coraz częstsza.

Z wyników badań wykonanych przez Polską Organizację Turystyczną w latach 2014-2018 wynika, że między 14% a 25% obcokrajowców kojarzy Polskę z możliwością uprawiania turystyki rowerowej a 4% do 20% - wskazuje uprawianie turystyki rowerowej jako jeden z celów swojego planowanego przyjazdu do Polski.