Facebook link

Kalwaryjskimi Dróżkami - Trasa - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Kalwaryjskimi Dróżkami

Kalwaryjskimi Dróżkami

Widok na bryłę sanktuarium z lotu ptaka. Na pierwszym planie dwie wieże zakończone strzelistym dachem. Wokół mur sanktuarium. W tle lasy i zabudowania.
Rodzaj szlaku: rowerowy
Długość szlaku: 30
Kalwaria Zebrzydowska Region turystyczny: Tarnów i okolice
Wycieczkę rozpoczynamy na parkingu przed klasztorem oo. bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej . Jedziemy na południe, po 1 km przy kaplicy skręcamy w lewo, w aleję – Dróżkę Kalwaryjską. Przekraczamy tory kolejowe i mijamy kolejne kaplice. Dalej prosto, za ostatnim zabudowaniem na rozwidleniu w prawo i zjeżdżamy do kolejnej kaplicy, przy której ostro skręcamy w prawo i dalej wzdłuż żółtego szlaku rowerowego podjeżdżamy Drogą Kalwaryjską. Łukiem w lewo przekraczamy tory i dalej do głównej drogi Kalwaria – Zakrzów. Skręcamy w lewo i pniemy się stromym podjazdem na grzbiet Kamionki (punkt widokowy na szczycie). Zjeżdżamy do Zakrzowa, w którym za zakrętem mijamy dwór i po 2 km dojeżdżamy do Stryszowa. Na skrzyżowaniu odbijamy w prawo, mijamy przejazd kolejowy i dojeżdżamy do zabudowań folwarcznych i okazałego dworu . Wracamy do centrum wsi, mijamy skrzyżowanie i prosto podjeżdżamy na boczny grzbiet G. Chełm. Już w lesie, na rozwidleniu, skręcamy w prawo, a na szczycie w lewo, krótki zjazd i ponownie „wspinamy się” na drugą odnogę grzbietu. Czerwonym szlakiem pniemy się na szczyt G. Chełm, ścinając (boczną drogą w prawo) największą stromiznę. Następnie jedziemy wzdłuż grzbietu, mijamy skrzyżowanie i dalej prosto drogą asfaltową w dół do Skawinek, w których mijamy drewniany kościół. Zjeżdżamy do drogi głównej i niebieskim, a następnie czerwonym szlakiem rowerowym na drugim skrzyżowaniu kierujemy się w prawo na Lanckoronę. Stromym podjazdem jedziemy na lanckoroński rynek, z którego wyjeżdżamy ul. Świętokrzyską w kierunku płn.-wsch. 1 km dalej skręcamy w lewo w ul. Legionistów, zjeżdżamy i koło kościoła Grobu Matki Bożej skręcamy w prawo. Po 200 m, na zakręcie, odbijamy w lewo. Przekraczamy Anielski Most i Drogą Kalwaryjską podjeżdżamy w górę do klasztoru oo. bernardynów.
Kalwaria Zebrzydowska – Zakrzów (8 km) – Stryszów (10 km) – Góra Chełm (16 km) – Skawinki (20 km) – Lanckorona (25 km) – Kalwaria Zebrzydowska (30 km)

Obiekty na trasie