Facebook link

Wystawa lutnicza Sztuka z Duszą - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Wystawa lutnicza Sztuka z Duszą

Wystawa lutnicza Sztuka z Duszą

Od 2021-10-22 do 2021-11-17
Kasztel Szymbark widok budynku
38-311 Szymbark
tel. +48 183513114
Organizator: Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku
38-311 Szymbark
Zapraszamy na wernisaż wystawy "Sztuka z Duszą" 22 października 2021 r. / foyer kasztelu, godz. 18.30 (po otwarciu wystawy Józefa Steca).

Lutnictwo to dziedzina sztuki łącząca ze sobą wiele różnych zagadnień – rzeźbę, rysunek, muzykę, akustykę czy stolarstwo. Wystawa "Sztuka z Duszą" przedstawia pracę i sylwetki tworzących instrumenty artystów-lutników związanych z regionem.
Jest to pierwsza wystawa zrzeszająca tak wielu twórców lokalnych w jednym miejscu. Powstała by zaznaczyć różnorodność, barwność i wachlarz twórczych zamysłów lutnictwa. Wystawa ukazuje szeroki zakres działań lutniczych, od pomysłu, przez projekt do realizacji. Uczestnicy wystawy wychodząc z pracowni ukazują cudowność swojego fachu, nietuzinkowość i wyjątkowość prac. Lutnictwo nie jest zawodem zapomnianym, będzie żywe, dopóki gra muzyka. Za każdym muzykiem stoi lutnik, godziny pracy, wiedza, doświadczenie, radości, złość, zrezygnowanie, motywacja, pomysłowość, determinacja i cierpliwość. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z tym, z czym lutnicy mają do czynienia na co dzień oraz do spotkanie z nimi osobiście.


Uczestnicy wystawy: Katarzyna Bednarz (Kobylanka); Justyna Garncarek (Gromnik); Jan Malisz (Męcina Mała); Radosław Malisz (Gorlice); Stanisław Malisz (Gorlice); Andrzej Pancerz (Biecz); Marta Panfil (Cieklin); Jacek Steczkowski (Cieklin).
Po wernisażu zapraszamy na koncert wystąpi: KAPELA SIWEGO - https://www.facebook.com/Kapela-Siwego-105009545243027

sztuka z duszą plakat wystawy