Powrót

Karpacki Wyścig Kurierów 2021 nie tylko dla zawodowców

Karpacki Wyścig Kurierów 2021 nie tylko dla zawodowców

Plakat Karpacki Wyścig Kurierów 2021
38. edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów to wielkie kolarskie święto, podczas którego będzie szansa zarówno do pokibicowania zawodowcom, jak i możliwość wystartowania w wyścigu dla amatorów. Imprezą towarzyszącą będzie również festiwal kolarski w Tarnowie organizowany przez współczesnych kurierów rowerowych.

Poznaliśmy już większość szczegółów tegorocznej edycji Karpackiego Wyścig Kurierów pamięci Wacława Felczaka. Pokibicować wyczynowcom będzie można w dniach 29-31 sierpnia na trzech etapach rozciągniętych z powodów pandemicznych wyjątkowo tylko na terenie Polski 

Etapy:

  • prolog po ulicach Połańca, 4 km (29.08.2021)
  • I etap ze startu wspólnego na trasie Tarnów – Ciężkowice, 140-180 km (30.08.2021)
  • II etap ze startu wspólnego Muszyna - Niedzica-Zamek,  130 km (31.08.2021)

Karpacki Wyścig Kurierów to wyścig kategorii 2.2U w kalendarzu UCI Europe Tour, w którym startować mogą reprezentacje narodowe, grupy kolarskie do lat 23 oraz kluby sportowe. Zasadą regulaminową jest start wszystkich polskich zawodników z tej ważnej kategorii wiekowej oraz kolarzy z krajów partnerskich: Słowacji i Węgier. W tym roku na liście startowej znalazło się 26 ekip sportowych - wśród nich wszystkie wyszehradzkie reprezentacje, grupy kontynentalne oraz polskie kluby kolarskie. Organizatorzy spodziewają się, że w wyścigu wystartuje ok. 130-140 zawodników.

Warto zauważyć, że Karpacki Wyścig Kurierów, umiejętnie łączny wysoką jakość sportową z przesłaniem historycznym, ale również z planami integracji sąsiadujących państw w przyszłości. Hasło wyścigu mówi, że „tu rodzą się gwiazdy!” I nie jest ono na wyrost, gdyż to tutaj koszulkę dla najlepszego górala zdobywał w 2010 r. Rafał Majka, to tutaj z ogromnym powodzeniem startował w 2017 r. Słoweniec Tadej Pogačar, zwycięzca Tour de France 2020.

KWK2021_amatorzy.jpg

W przeddzień startu wyczynowców, będzie też możliwość wystartowania w ramach Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów. Rywalizacja dla amatorów zaplanowana jest na 28.08.2021 na nadwiślańskiej pętli poprowadzonej po drogach podkarpackich gmin: Baranów Sandomierski i Padew Narodowa, z premią specjalną obok miejsca narodzenia ojca nafty i gazu Ignacego Łukasiewicza, a gościem specjalnych wyścigu będzie Dariusz Baranowski. Pierwsza tura zapisów na wyścig główny zakończy się 30 czerwca, a potem rozpoczną się zapisy na wyścig na 25 kilometrów.

Ale to nie wszystko. Wisienką na torcie będą też zaplanowane zmagania prawdziwych kurierów rowerowych, którzy zjadą się do Tarnowa na trzydniowy festyn kolarski pod przewrotnym tytułem Karpacki Wyścig Kurierów nie tylko dla KURIERÓW, podczas którego zaplanowany jest m.in. wyścig w formule alleycat.  

Szczegóły wszystkich wydarzeń znajdziecie na www.carpathianrace.eu oraz fb.com/KarpackiWyscigKurierow

KWK2021_kurierzy.jpg