Facebook link

Park Owadów Zator - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Park Owadów Zator

Park Owadów Zator

Zator Park Owadow
ul. Parkowa 7, 32-640 Zator Region turystyczny: Oświęcim i okolice
tel. +48 601858851
tel. +48 667979220
Park Owadów w Zatorze jest pierwszym tego typu obiektem w Polsce południowej. Jest jednym z trzech parków rozrywki w Zatorlandzie. To właśnie w tym miejscu można spotkać owady ludzkich rozmiarów.
Park Owadów w Zatorze leży w odległości ok. 50 km od Krakowa. Pomoże on przybliżyć nam świat owadów. Podążając ścieżką edukacyjną spotkamy ponad 20 gigantycznych figur, dzięki którym dokładnie dowiemy się jak wygląda mrówka, konik polny, biedronka, jelonek rogacz, larwa motyla, modliszka, skorpion, stonka, żuk rohatyniec, mucha i skorek. Odwiedzając specjalną ekspozycję będziemy mogli podziwiać owady z różnych stron świata. np. z Tajlandii czy Rosji. W gablotach znaleźć można m.in. pająki, motyle, chrząszcze oraz cykady. Nowością Parku Owadów jest ruchomy karaluch. Park posiada również strefę dydaktyczną dla nauczycieli, którzy pragną w tym miejscu przeprowadzić zajęcia z biologii.

Nowości całego kompleksu Zatorland przygotowane dla gości to m.in. ścianka wspinaczkowa, park linowy, monster truck i strefa aktywnego odkrywcy.

Godziny otwarcia parku