Dzień Dziecka 2021

Dzieci malujące farbami
Już dziś dzień, na który czekały dzieci na całym świecie. Jakie atrakcje przygotowano na Dzień Dziecka w Krakowie i całej Małopolsce?

Dzień Dziecka to świetna okazja, by spędzić rodzinnie czas na wycieczkach  rowerowych! Podpowiadamy, gdzie wybrać się z dzieckiem na rower, by wycieczka była prawdziwą frajdą.

Działają już parki rozrywki! Energylandia na 1 czerwca przygotowuje huczne Kinder Party, a Zatorland grę terenową z nagrodami. Warto odwiedzić również Rabkoland czy Dinolandię.

 

 

KRAKÓW

1 czerwca od godziny 9:30 do około 11:00 po Krakowie będzie krążyć wyjątkowy tramwaj! Na pojeździe pojawi się napis "Dzień Dziecka", a w środku w usłyszymy znane muzyczne przeboje dla dzieci. O dobrą zabawę zadbają podróżujące w tym tramwaju wyjątkowe maskotki: Trambuś z MPK, Kropelka z Wodociągów Miasta Krakowa oraz Kaloryferek z MPEC. Pomagać im będzie zabawny Klaun, przynoszący szczęście Lajkonik z Teatru Ludowego oraz wodociągowy Dziadek Tadek ze swoim wnuczkiem Olkiem i smokiem Skratkiem. Tramwaj wyruszy o godzinie 9.30 z zajezdni tramwajowej Podgórze i pojedzie ulicami Wadowicką, Kalwaryjską, Krakowską, Stradomską i św. Gertrudy dojedzie do centrum miasta. Następnie przez około godzinę będzie kursował wokół I Obwodnicy zatrzymując się kolejno na następujących przystankach: Poczta Główna, Teatr Słowackiego, Stary Kleparz, Teatr Bagatela, Filharmonia, Plac Wszystkich Świętych. Po zakończeniu kursu wesołego tramwaju, po godz. 11.00 na placu Wszystkich Świętych wszystkie maskotki przesiądą się do elektrycznego autobusu, który zawiezie je do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Maskotki zawiozą dzieciom z oddziału onkologicznego upominki.  

1 czerwca rusza nowa atrakcja Parku Jordana - park wodny! Można już również korzystać z tramwaju wodnego, którym dopłyniemy aż do Tyńca.

 

NOWY SĄCZ

1 czerwca w godzinach od 9:00 do 14:00 zapraszamy do Miasteczka Galicyjskiego na ciekawe zabawy, pokazy i warsztaty. Wstęp 3 zł, uczestnictwo w warsztatach tylko po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej: 18 441 02 10. W programie: zwiedzanie ekspozycji Miasteczka Galicyjskiego, gry i zabawy galicyjskie (cymbergaj, bierki, szczur, przeciąganie liny, wyścigi w workach), warsztaty kreatywne (ceramiczne wylepianki, papierowe zwierzaki), malowanie foliowego witrażu, czytanie bajek, pokaz strażacki oraz zumba dla dzieci. Szczegóły na stronie Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Multimedia