Mapy

Mapy
Znajdziecie tutaj wszystkie informacje dotyczące map VeloMałopolska

Mapy dostępne są zarówno w wersjach papierowych, PDF do samodzielnego druku jak i on-line. Bez względu na to, jaki rodzaj nawigacji preferujecie czy ten tradycyjny, analogowy czy wykorzystujący sprzęt elektroniczny w tym artykule znajdziecie wszystkie potrzebne informacje oraz linki. 

Mapy papierowe

Mapy Wiślanej Trasy Rowerowej, VeloDunajec oraz przewodnik z 50 wycieczkami rowerowymi (z mapami firmy Compass) do zdobycia są w punktach informacji turystycznej oraz na stoiskach Małopolski na imprezach rowerowych. 

Ponadto, udostępniamy Wam mapy do samodzielnego wydruku. Gotowe już trasy VeloMałopolska zostały podziale na 14 mniejszych, wygodnych odcinków. Mapy są bardziej czytelne a dzięki zawartym w nich dodatkowym informacjom turystycznym oraz ciekawostkom są idealną pomocą podczas wycieczek rowerowych po trasach VeloMałopolska. 

Aktualne mapy w PDF, wydanie z roku 2020, do ściągnięcia i wydrukowania (format A4)


Mapy VeloMałopolska 2020
 

Mapy online

Zachęcamy do korzystania z aktualizowanej na bieżąco kompozycji mapowej na Geoportalu Małopolskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej (MIIP).

Znajdziecie tam sieć istniejących i budowanych tras rowerowych VeloMałopolska, pętle 50 wycieczek rowerowych oraz sieć rekomendowanych szlaków rowerowych.

Aby wybrać interesujący Was element kompozycji należy kliknąć ikonę ikona przedstawiająca warstwy na mapiew lewym górnym rogu mapy. 

Ponadto, po kliknięciu w wybrany szlak na mapie, pojawi się możliwość pobrania śladu GPX oraz link do strony z opisem konkretnej trasy lub wycieczki. 


Mapa na Geoportalu MIIP

VeloMałopolska na GoogleMaps

Po kliknięciu w ślad konkretnej trasy wyświetla się jej opis razem z linkiem, w który należy kliknąć żeby przejść do szczegółowej mapy obrazującej postęp prac/rodzaj nawierzchni. Podobne mapy znajdziecie również dla szlaków i wycieczek.


Legenda do GoogleMaps:

  • DDR (kolor czarny): odseparowane od ruchu, asfaltowe drogi dla rowerów DDR lub ciągi pieszo-rowerowe CPR, poprowadzone głównie po wałach rzecznych, nadające się na każdy typ roweru.​
  • DROGA (kolor szary): asfaltowe drogi publiczna, przebieg w ruchu ogólnym; w większości są to odcinku o uspokojonym lub znikomym ruchu, nadają się na każdy typ roweru.
  • INNA (kolor czerwony): fragmenty biegnące po drogach szutrowych/betonowych chodnikach/ścieżkach gruntowych; nie nadają się tylko na szosówki, ale każdym innym rodzajem rowerów przejedziemy (jak jest sucho) bez zbytniego bólu.
  •  BUDOWA (kolor żółty): na tych odcinkach mogą trwać jeszcze prace budowlane, więc przejazd jest albo nie możliwy albo mało komfortowy. Po zakończeniu prac te odcinki będą miały nawierzchnię bitumiczną (asfalt/beton).
  •  PLAN (kolor fioletowy): fragmenty które są dopiero w planach, po których albo jazda jest na razie mocno utrudniona (jazda terenowa po gruntowych ścieżkach) albo w ogóle jeszcze nie możliwa. Każdy z odcinków jest oddzielnie skomentowany, bo ich planowane terminy wybudowania są różne.

Polecane aplikacje mobilne oraz pozostałe portale i serwisy mapowe

Nazwa aplikacji logo Google Plat Logo App store
VisitMałopolska pobierz pobierz
MIIP Mobile pobierz pobierz
Szlaki turystyczne Małopolski PTTK pobierz pobierz



Trasy główne znajdują się też w podkładach OSM (www.openstreetmap.org), więc większość aplikacji bazujących na tych podkładach (Komoot, LocusMap) powinny "widzieć" wszystkie gotowe odcinki tras głównych (oddawane do użytku nowe odcinki są nanoszone na OSM na bieżąco). 

Polecamy również małopolski portal PTTK ze szlakami pieszymi i rowerowymi (na podkładzie mapowym zaznaczone są gotowe odcinki tras sieci VeloMałopolska)

Podgląd na trasy w postaci przejazdów video (hyperlapse) razem z zapisem przejazdów znajdziecie na portalu trassy.pl/velo


 
Pobierz bezpłatną aplikację VisitMałopolska
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>