Back

Czasowe zamknięcie bulwarów w Krakowie

Czasowe zamknięcie bulwarów w Krakowie

Czasowe zamkniecie bulwarów  w Krakowie
Uwaga! Od 29 kwietnia do końca sierpnia br. zostanie ponownie zamknięty dla ruchu pieszo-rowerowego bulwar Kurlandzki z powodu prac przy budowie nowych mostów kolejowych.

 

Wykonawca ma wyznaczyć objazdy przez ul. Podgórską. Tą też ulicą sugerujemy tymczasowy objazd w ramach Wiślanej Trasy Rowerowej (naniesiony na kolor pomarańczowy na mapie bit.ly/mapaWTR, plik GPS do ściągnięcie na bit.ly/wtrobjazd). 

 

Sugerowany objazd

Zamknięty został również Bulwar Podolski na prawym brzegu rzeki Wisły, a wszystko to podyktowane jest przede wszystkim względami bezpieczeństwa. Na miejscu ciężki sprzęt wykonywać będzie głębokie wykopy (budowane będą m.in. nowe filary mostów). Prace są przeprowadzane w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E 30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej”. 

Docelowo powstaną tu aż trzech mostów, na których znajdą się cztery tory kolejowe. Pociągi pojadą z prędkością do 100 km na godz., dzięki czemu szybciej będziemy mogli dojechać m.n. na trasy Velo Małopolska w okolice Tarnowa czy Zakopanego. 

Przebudowa mostów kolejowych nad Wisłą zakończy się w 2020 roku. Wartość robót budowlanych szacowana jest na niemal 1 mld zł.