Back

W wakacje pociągiem na trasy rowerowe

W wakacje pociągiem na trasy rowerowe

Zakopane stacja kolejowa
Regularne pociągi na linii Kraków-Zakopane wracają na wakacje, czyli od 22.06.2019. Umożliwi nam to w końcu wygodne dotarcie pod start Velo Dunajec czy Szlak Rowerowy wokół Tatr. Od ferii zimowych z powodu modernizacji linii kolejowej, funkcjonowała tylko komunikacja zastępcza, która nie zapewniała możliwości przewozu rowerów. 


Planowane jest też uruchomienie pod koniec czerwca przez Koleje Małopolskie dodatkowego, weekendowego składu "Luxtorpedy", która również komfortowo dowiezie nas z Krakowa pod Tatry razem z rowerami. 

W wakacje przywrócone po wielu lata zostanie również weekendowe połączenie kolejowe w relacji Muszyna – Poprad Tatry. Pociągi będą kursować po trasie liczącej 80 kilometrów w soboty, niedziele i święta. Pierwszy z nich ma wyjechać 29 czerwca a ostatni 1 września. Z Popradu pociągi wyjadą o godzinie 7:30 (przyjazd do Muszyny na 9:10) i o 15:27 (przyjazd od Muszyny o 17:15). Pociągi powrotne ruszą z Muszyny o 9:54 (na stacji Poprad-Tatry o 11:25) i o 17:50 (na stacji Poprad-Tatry o 19:25). Składy słowackiego przewoźnika ZSSK będą przygotowane do przewozu rowerów, co otwiera ciekawą możliwość pomiksowania Szlaku Rowerowego Wokół Tatr, Velo Dunajec oraz EuroVelo11.