Back

W Małopolsce sezon rowerowy rozpędził się już na dobre

W Małopolsce sezon rowerowy rozpędził się już na dobre

VeloDunajec - zapora boczna we Frydmanie
W Małopolsce sezon rowerowy rozpędził się już na dobre i wrzucił na wakacyjny, wyższy bieg. Do użytku oddawane są kolejne odcinki tras rowerowych Velo Małopolska oraz powstają nowe, lokalne szlaki, które razem tworzą coraz gęstszą sieć ścieżek i szlaków dla rowerzystów.
Za nami też Małopolska Joyride Festiwal z frekwencyjnym rekordem oraz pierwsze Rodzinne Rajdy Rowerowe. Przed nami - kolejne cykle rowerowych imprez dla każdego, z Małopolska Tour na czele, więc gwarancja 100% rowerowych emocji w Małopolsce zachowana!

Buduje się

Dzięki zaawansowanym budowom na trasie VeloDunajec, już w te wakacje będzie można przejechać się po naprawdę sporych fragmentach tej trasy, które układają się w coraz bardziej spójne ciągi. W ostatnich dniach już w 100% asfaltowe nawierzchnie zyskał odcinek Nowy Targ - Harklowa oraz Stary Sącz - Wielogłowy, a budowy idą pełną parą w Zakopanem, na odcinku dookoła Jeziora Czorsztyńskiego, w gminie Zakliczyn oraz przy niewielkim kawałku w Jazowsku, dzięki któremu pełną ciągłość zyska również cały odcinek od Zabrzeży do Gołkowic.

Nowe kładki pieszo-rowerowe wybudowane w ramach tej inwestycji jeszcze czekają na formalne odbiory, ale są już otwarte do użytkowania i zachęcają do jazdy. Budują się też nowe fragmenty tras VeloRudawa, VeloRaba, VeloNatura oraz Wiślanej Trasy Rowerowej, gdzie remontowane są wały w Okleśnej i Jankowicach, dzięki czemu dotychczasowa szutrowa nawierzchnia będzie mogła być zamieniona na asfaltową. Podczas wakacji czeka nas też formalne otwarcie  całej trasy VeloMetropolis z m. Jodłówka-Wałki do Woli Batorskiej. Oprócz tego powstają cały czas lokalne trasy i szlaki rowerowe: wokół Jeziora Czorsztyńskiego, nowe odnogi Szlaku Wokół Tatr, Szlak Wód Mineralnych, Velo Krynica, Aqua Velo, Rowerem przez Brzeszcze, Velo Charsznica, itd.

VeloDunajec klądka w Łącku

Bawimy się

Na tegorocznej edycji Małopolska Joy Ride Festiwal w Kluszkowcach padł rekord frekwencyjny, gromadząc fanów nie tylko ze świata rowerowej grawitacji. Było to po prostu wielkie święto rowerzystów, pełne wspaniałej, rowerowej zabawy. Jeśli ktoś się jednak nie załapał lub będzie chciał przeżyć jeszcze raz podobne emocji, to zapraszamy na zakopiańską Harendę, gdzie 20-22 września zaplanowano Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu.

Wystartowały też pierwsze edycje Rodzinnych Rajdów Rowerowych, czyli propozycji dla całych rowerowych rodzin, która przyciąga nie tylko trasami o różnym stopniu trudności, ale również piknikową atmosferą z licznymi atrakcjami. Przed nami jeszcze rajdy w Gorlicach (30.06), Dobczycach (07.07), Przeciszowie (13.07) i Puszczy Niepołomickiej (21.07). Jeśli komuś będzie mało atrakcji na Rodzinnych Rajdach, zapraszamy na cyklu imprez Małopolska Tour, które połączą formułę rajdów rowerowych z koncertami gwiazd muzyki popularnej oraz świetnej zabawy plenerowej z ekstremalnymi pokazami rowerowymi w miasteczkach festiwalowych, które zagoszczą w Tarnowie (28.07), w Myślenicach (11.08), w Starym Sączu (25.08) oraz w Wadowicach (8.09). Na koncertach zagrają m.in. LemON, Mrozu, Krzysztof Zalewski, Happysad

Za nami też impreza dla zawodowców, których gorąco dopingowaliśmy podczas Małopolskiego Wyścigu Górskiego . W dniach 9-11  sierpnia w Wadowicach odbędą się Kolarskie Mistrzostwa Świata w konkurencji trial do lat 16. Jesienią na wszystkich amatorów trochę poważniejszego ścigania się czekać będzie w Puszczy Niepołomickiej Tomasz Marczyński, który zaprasza wszystkich na Wyścig poprowadzony malowniczymi trasami (40 lub 112 km) przez Puszczę Niepołomicką.

Tarnów Małopolska Tour 2018

Małopolska to doskonałe miejsce na rowerowe wycieczki. Czeka tu na Was coraz bardziej rozrastająca się sieć tras i szlaków rowerowych, spinająca na swojej drodze urokliwie krajobrazy oraz liczne atrakcje turystyczne. Czy to dla tras, krajobrazów czy wspaniałych imprez - wsiadajcie i przyjeżdżajcie, żeby poczuć prawdziwe, rowerowe emocje!