Back

Rowerem do Zalipia na 56. edycję konkursu "Malowana Chata"

Rowerem do Zalipia na 56. edycję konkursu "Malowana Chata"

Rowerem do Zalipia na 56. edycję konkursu
Z racji zbliżającej się 56. edycji konkursu „Malowana Chata” w Zalipiu niezmiennie rekomendujemy  wyprawę z Krakowa do tego urokliwego miejsca właśnie rowerem po nowych trasach powstałych w ramach projektu Velo Małopolska, czyli Wiślanej Trasie Rowerowej (WTR) oraz VeloDunajec. 

Tegoroczna edycja konkursu „Malowana Chata” odbędzie się w Zalipiu w dniach 21-23 czerwca, z finałem w świeżo odnowionej Zagrodzie Felicji Curyłowej, gdzie mieści się też filia tarnowskiego Muzeum Okręgowego.  Ten obiekt był zamknięty przez ostatnie lata, ale w ramach projektu realizowanego w województwie małopolskim „SKANSENOVA – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu” udało się go wyremontować i  23 czerwca nastąpi uroczyste otwarcie obiektu.

Co do samej trasy rowerowej - odsyłam do jeszcze "starej" relacji na Okiem rowerzysty, którą można by zaktualizować o te dodatkowe 25 km WTR jakie powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat na terenie gminy Niepołomice. Plik gpx znajdziecie tu bit.ly/zalipiegpx

Długodystansowcom polecamy rozważanie powrotu z Bogumiłowic do Krakowa po trasie po EuroVelo4 zamiast pociągiem. Mimo, że pociągi na linii Tarnów-Kraków kursują średnio co godzinę, to zachęcamy też do przetestowania całego nowego fragmentu tej międzynarodowej trasy rowerowej EuroVelo (małopolski odcinek funkcjonuje też pod nazwą VeloMetropolis). Aktualnie trwają ostanie prace nad montażem oznakowania, a brakujące przełączki między drogami serwisowymi wzdłuż autostrady A4 z których korzysta ta trasa, zyskały niedawno nowa, asfaltową nawierzchnię. 

Program konkursy znajdziecie na stronie www.malopolska.pl