Back

Remonty wałów w Okleśnej. 

Remonty wałów w Okleśnej. 

Remont wałów w Okleśnej
Na Wiślanej Trasie Rowerowej w okolicach Okleśnej i Jankowic trwają prace związane z modernizacją lewobrzeżnych wałów Wisły oraz rzeki rzeki Wisły i Regulki prowadzone przez Wody Polskie. 

 

Dlatego na tych odcinkach WTR korona wałów była do tej pory tylko szutrowa. Nie chciano tu wylewać wcześniej asfaltu w ramach prac nad trasą w roku 2016, bo liczono się z tym, że wkrótce te odcinki czekać będzie modernizacja. Która rozpoczęła się na wiosnę br. i potrwa prawdopodobnie do końca wakacji 2021 r. 

Dobra informacje jest taką, że dzięki temu po zakończeniu prac doczekamy się na koronie wału już nawierzchni bitumicznej. Trochę gorszą informacją jest ta, że prace remontowe wałów, będą wiązały się wcześniej lub później z ich całkowitym wyłączeniem z ruchu rowerowego.

Już teraz prace w miejscowości Okleśna są na tyle zaawansowane, że wykonawca wprowadził  całkowity zakaz jazdy po budowie. Dlatego zalecamy na najbliższy czas objazd tych okolic po drogach lokalnych biegnących w bliskiej odległości od wałów, na których panuje też minimalny ruch samochodowy. Wystarczy zjechać asfaltowym łącznikiem na Miejsca Odpoczynku Rowerzystów (MOR) w Rozkochowie i po odpoczynku na nim, zjechać z wałów na lokalne drogi i trzymać się ich do Okleśnej.MOR Rozkochów

Na mapie bit.ly/mapaWTR zaznaczony jest ten objazd na pomarańczowo, natomiast ślad GPS do ściągnięcia w dowolnym formacie znajdziecie tu bit.ly/wtrobjazd

Mapa z objazdem WTR Okleśna