Back

Kibicujemy uczestnikom Wisła 1200

Kibicujemy uczestnikom Wisła 1200

wisla1200.png
W najbliższą sobotę, 06.07 rusza rajd przez całą Polskę wzdłuż rzeki Wisły, czyli Rowerowy Maraton WISŁA 1200. Patronem honorowym maratonu jest Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego

Pierwsi zawodnicy powinni dotrzeć do granic Małopolska już w sobotę, więc zachęcamy w ten weekend do gorącego kibicowania wszystkim napotkanym "bikepacking'owcom" nie tylko na Wiślanej Trasie Rowerowa. Trasa przez Kraków idzie w tym roku z atrakcjami, więc spodziewajcie się ich też w Lasku Wolskim oraz na Rynku :-). Ciężko ich będzie przeoczyć, bo na liście startowej zameldowało się prawie 500 śmiałków. 

Podgląd całej trasy na www.wisla1200.pl/trasa-rajdu

To już druga edycja tego rowerowego ultramaratonu, który wystartuje u źródeł Wisły na Baraniej Górze i powiedzie uczestników 1200-kilometrową trasą wzdłuż największej polskiej rzeki, aż do ujścia jej w Gdańsku. Najszybszemu zawodnikowi w roku 2018 udało się tej rajd ukończyć z czasem 62 godzin!

Trasa jest w założeniu wyściu "gravelowa" i została wytyczona po nadwiślańskich drogach, szutrach, ścieżkach, skarpach i wałach, ograniczając do minimum jazda po ruchliwych drogach wojewódzkich i krajowych. W zasadzie na odrobinę wytchnienia i uzyskania maksymalnej prędkości przelotowej i jednoczesnym 100% obcowania z przyrodą za każdym ruchem korby zawodnicy mogą liczyć tylko od Niepołomic do Szczucina, gdzie trasa rajdu pokrywa się z gotowymi 110 km małopolskiego odcinka Wiślanej Trasy Rowerowej.

Ultramaraton Wisła1200 rozgrywany jest w formule "bez wsparcia", która wymaga od jego uczestników nie tylko nie tylko solidnego przygotowania fizycznego, ale również logistycznego, bo niedozwolone jest korzystanie z pomocy osób trzecich w trakcie wyścigu odnośnie wszystkich aspektów rywalizacji: jedzenia, odpoczynku, spania, bagażu, serwisu sprzętu. Zawodnicy są zdani na samego siebie, sprzęt który zabiorą oraz wsparcie pomiędzy samymi zawodnikami na trasie.