You are here:
Back

Zostań Miejscem Przyjaznym Rowerzyście! (lato 2020)

Zostań Miejscem Przyjaznym Rowerzyście! (lato 2020)

para uśmiechniętych rowerzystów
Powiększamy zasięg terytorialny podmiotów, które mogą zostać włączone do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzyście (MPR) przy trasach VeloMałopolska.

Do 31 sierpnia 2020 roku właściciele obiektów usługowych, którzy prowadzą działalność na obszarze województwa małopolskiego w odległości nie większej niż 15 km od sieci tras rowerowych VeloMałopolska mogą starać się o uzyskanie statusu Miejsca Przyjaznego Rowerzystom.

infografika

Udział w systemie rekomendacji jest nieodpłatny i dobrowolny. Informacja o rekomendowanych podmiotach zostanie umieszczona na stronie internetowej narowery.visitmalopolska.pl oraz będzie promowana i dystrybuowana wraz z informacjami o trasach rowerowych Małopolski.

Powstanie certyfikacji oraz bazy Miejsc Przyjaznych Rowerzystom to kolejny etap na drodze rozwoju turystyki rowerowej w Małopolsce. System ma na celu wspieranie i inspirowanie lokalnego biznesu w tworzeniu oferty, będącej odpowiedzią na zapotrzebowanie i oczekiwania coraz większej rzeszy trustów rowerowych odwiedzających Małopolskę.

Certyfikat będzie przyznawany podmiotom, które posiadają odpowiednie udogodnienia dla turystów podróżujących na rowerach. Są to obowiązkowo:

  • Bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy
  • Nieodpłatnie dostępne narzędzia do podstawowych napraw rowerów
  • Aktualne informacje o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych
  • Informacja/odnośnik do strony narowery.visitmalopolska.pl  z której można pobrać mapy, ślady GPS tras rowerowych, informacje o wycieczkach i szlakach rowerowych
  • Możliwość skorzystania przez turystę z pobytu na jedną dobę (w przypadku obiektów noclegowych).

Ujednolicenie poziomu świadczonych usług, czytelna informacja o udogodnieniach i atrakcjach dostępnych na trasie rowerowej oraz łatwe wyszukiwanie podmiotów należących do sieci MPR pozwolą na wygodne planowanie, także tych dłuższych, kilkudniowych wypraw rowerowych. Warto zaznaczyć, że takie systemowe rozwiązania od lat funkcjonują w różnych krajach Europy, stanowiąc ogromne ułatwienie w organizowaniu i odbywaniu podróży oraz wypoczynku turystom rowerowym.

infografika

Szczegółowa informacja oraz formularz zgłoszeniowy dla podmiotów chcących ubiegać się o status MPR znajduje się na stronie narowery.visitmalopolska.pl/mpr.


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>