You are here:
Back

Powstają nowe szlaki mtb/enduro w gminie Krynica-Zdrój

Powstają nowe szlaki mtb/enduro w gminie Krynica-Zdrój

Powstają nowe szlaki mtb/enduro w gminie Krynica-Zdrój
Do maja br. na terenie gminy Krynica-Zdrój zostanie oznakowanych w terenie 7 nowych szlaków dla kolarstwa górskiego oraz 3 trasy zjazdowe enduro z Góry Parkowej (łącznie ok. 100 km).

Pełną rozpiskę szlaków z GPX'ami i opisami znajdziecie na dedykowanej szlakom stronie www, a podgląd ich wszystkich naraz choćby na poniższej mapie bit.ly/KrynicaMTB

Wszystkie szlaki zaczynają się na krynickim deptaku, więc wystartować można na nie zaraz po wyjściu z pociągu lub podjechaniu po VeloKrynica. Szlaki MTB o wdzięcznych nazwach pochodzących od krynickich wód mineralnych (Mieczysław, Zuber, Jan) poprowadzone są po istniejących drogach leśnych. Linie enduro mają swój początek na szczycie Góry Parkowej przy Parku Linowym i można się tu będzie dostać podjeżdżając na rowerze lub wyjeżdżając kolejką linowo-terenową PKL. Prawdopodobnie trasy enduro nie są jakoś specjalnie przygotowane (może poza tą poprowadzoną po byłym torze saneczkowym) i ograniczono się tu do wymalowania oznakowania podkreślającego ich jednokierunkowość.

W ramach tego projektu ma powstać też mobilny pumptrack na Czarnym Potoku. Cała sieć ma być także wykorzystywana przez pieszych, nordic walking, a zimą pod biegówki oraz skitury.


Inicjatywa Krynicy-Zdrój bardzo cieszy i dokłada kolejna cegiełkę do rozbudowy coraz lepszej infrastruktury rowerowej jako powstaje w całej Dolinie Popradu. Od tras łatwych (VeloKrynica, VeloNatura), przez te dla średnio zaawansowanych (Szlak Wód Mineralych, Aquavelo), aż po te dedykowane pod kolarstwo górskie. 


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>