Back

Powstają nowe szlaki mtb/enduro w gminie Krynica-Zdrój

Powstają nowe szlaki mtb/enduro w gminie Krynica-Zdrój

Powstają nowe szlaki mtb/enduro w gminie Krynica-Zdrój
Do maja br. na terenie gminy Krynica-Zdrój zostanie oznakowanych w terenie 7 nowych szlaków dla kolarstwa górskiego oraz 3 trasy zjazdowe enduro z Góry Parkowej (łącznie ok. 100 km).

Pełną rozpiskę szlaków z GPX'ami i opisami znajdziecie na dedykowanej szlakom stronie www, a podgląd ich wszystkich naraz choćby na poniższej mapie bit.ly/KrynicaMTB

Wszystkie szlaki zaczynają się na krynickim deptaku, więc wystartować można na nie zaraz po wyjściu z pociągu lub podjechaniu po VeloKrynica. Szlaki MTB o wdzięcznych nazwach pochodzących od krynickich wód mineralnych (Mieczysław, Zuber, Jan) poprowadzone są po istniejących drogach leśnych. Linie enduro mają swój początek na szczycie Góry Parkowej przy Parku Linowym i można się tu będzie dostać podjeżdżając na rowerze lub wyjeżdżając kolejką linowo-terenową PKL. Prawdopodobnie trasy enduro nie są jakoś specjalnie przygotowane (może poza tą poprowadzoną po byłym torze saneczkowym) i ograniczono się tu do wymalowania oznakowania podkreślającego ich jednokierunkowość.

W ramach tego projektu ma powstać też mobilny pumptrack na Czarnym Potoku. Cała sieć ma być także wykorzystywana przez pieszych, nordic walking, a zimą pod biegówki oraz skitury.


Inicjatywa Krynicy-Zdrój bardzo cieszy i dokłada kolejna cegiełkę do rozbudowy coraz lepszej infrastruktury rowerowej jako powstaje w całej Dolinie Popradu. Od tras łatwych (VeloKrynica, VeloNatura), przez te dla średnio zaawansowanych (Szlak Wód Mineralych, Aquavelo), aż po te dedykowane pod kolarstwo górskie.