You are here:
Back

Kolejna edycja Małopolska Tour przed nami!

Kolejna edycja Małopolska Tour przed nami!

start wyścigu rowerowego
Małopolska Tour to coroczne święto kolarzy-amatorów, pasjonatów jazdy na dwóch kółkach. Jest to jednodniowa impreza rowerowa, która odbywa się w różnych miastach Małopolski od 2017 roku. W tym roku wydarzenie zorganizowane zostanie w dwóch miejscowościach: Tarnowie (21.08) oraz Oświęcimiu (11.09). Jak zwykle nie zabraknie standardowych punktów programu – rodzinnego rajdu rowerowego, atrakcji w miasteczku rowerowym oraz koncertu gwiazdy muzyki (Tarnów) lub spektakularnego rowerowego show (Oświęcim). Udział w Małopolska Tour jest bezpłatny.

Promowanie sieci tras VeloMałopolska, popularyzacja zdrowego trybu życia, mobilizowanie do regularnego wybierania roweru jako środka transportu, inspirowanie do odkrywania walorów turystycznych Małopolski oraz zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych – to cele główne projektu Małopolska Tour.

Rodzinny rajd rowerowy

Tradycyjnie już na uczestników rodzinnego rajdu rowerowego czekać będzie kilka starannie przygotowanych tras rowerowych. Do wyboru będą odcinki o różnej długości i zróżnicowanym stopniu trudności, tak, aby każdy cyklista, bez względu na wiek i poziom zaawansowania, mógł sprawdzić swoje umiejętności i cieszyć się jazdą z bliskimi. Jak co roku, każdy zarejestrowany rowerzysta otrzyma bezpłatnie wyjątkowy pakiet startowy, który zawierał będzie m.in. okazjonalną koszulkę rajdową, poczęstunek, napój, numer startowy oraz mapki. Zapisać na rajd można się przez stronę malopolskatour.pl.

Miasteczko rowerowe

chłopiec na roweru jedzie po torze typu pumptrack

W miasteczku rowerowym Małopolska Tour o nudzie nie ma mowy. Najmłodsi będą mieli okazję sprawdzić się w Kids Race, czyli wyścigu dla dzieci lub poznać zasady ruchu drogowego w Akademii Młodego Rowerzysty. Liczni wystawcy, związani z szeroko rozumianymi sportem i turystyką, zorganizują warsztaty, prelekcje i konkursy z cennymi nagrodami. Ponadto zobaczyć będzie można spektakl o historii jednośladów, a także popodziwiać śmiałków wykonujących powietrzne ewolucje na rowerach (dirt jumping) lub spróbować swoich sił w jeździe na pumptracku, czyli mobilnym torze grawitacyjnym. Nie zabraknie również strefy gastronomicznej z licznymi foodtruckami, strefy zabaw dla maluchów oraz strefy chill-out, gdzie będzie można odpocząć po trudach rajdu.

Koncert Wilków oraz pokaz Sound of Gravity

akrobacje na rowerze w nocy przy zapalonych pochodniach

Zwieńczeniem dnia w Tarnowie będzie koncert legendarnej już grupy Wilki, która w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Charyzmatyczny wokalista – Robert Gawliński – z pewnością uraczy publiczność największymi hitami zespołu – Baśką, Bohemą i Urke. W Oświęcimiu zaś główną atrakcją wieczoru będzie Sound of Gravity – rowerowe show, w trakcie którego najlepsi freestylerzy wykonają skomplikowane powietrzne ewolucje (podwójne salta, itp.), a wszystko to przy akompaniamencie muzyki zespołu Queen i przy widowiskowym pokazie pirotechnicznym.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu: 
www: malopolskatour.pl 
FB: @malopolskanarowery 

Wszystkie trasy rajdu (mapa oraz GPX do pobrania), dostępne są w nawigacji rowerowej - Rowerowa Małopolska.

Oświęcim: trasa MAXI

Oświęcim: trasa MIDI

Oświęcim: trasa MINI

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>