Back

4 propozycje objazdu słowackiej cześć VeloDunajec (przez zamknięcie granic)

4 propozycje objazdu słowackiej cześć VeloDunajec (przez zamknięcie granic)

Widok na Tatry, Grwałd
Wygląda na to, że z utrudnionym przekraczaniem granic państwowych z powodu pandemii jeszcze trochę będziemy musieli funkcjonować. Najczęściej pytacie o to, jak sobie poradzić z zamkniętym słowackim odcinkiem VeloDunajec (czyli Przełomu Dunajca), dlatego poniżej podajemy kilka wariantów jak to objechać rowerem (i nie tylko).

Być może te propozycje przydadzą się również po ponownym otwarciu granice, choćby dla urozmaicenia wycieczki w okolicach jeziora Czorsztyńskiego

1. Najprostszy wariant objazdu rowerem słowackiego odcinka VeloDunajec (czyli Przełomu Dunajca) jaki można polecić na tą chwilę jest taki (gpx do ściągnięcia)

Odbijamy z VeloDunajec (VD) na moście w Dębnie i od Huby jedziemy po całym tym nowym odcinku trasy rowerowej ciągnącej się po północnych brzegach jeziora (VeloCzorsztyn). Następnie czeka nas srogi podjazd ul. Wronina przez Czorsztyn i dalej już w miarę w dół przez Krośnicę i Grywałd (omija się wtedy sporo jazdy po ruchliwej DW969). Ostatnie kilometry do Krościenka już niestety po drodze wojewódzkiej.

 

2. Drugi wariant pod względem trudności to w Sromowcach Wyżnych nie zjeżdżać z tamy na VeloDunajec, tylko podjechać drogą powiatową na Przełęcz Osice i potem zjazd przez Hałuszową i DW969 do Krościenka n/D.

3. Można to też kolarsko objechać jeszcze wariantem przez Przełęcz Knurowską (odbicie z VD na moście w Knurowie i jazda przez przełęcz i potem Ochotnicę do Tylmanowej, gdzie łączymy się z powrotem z VD).

4. Najprostszy "nierowerowy" wariant objazd to zabranie się w przystani w Kątach lub Sromowcach Niżnych na tratwy spływu flisackiego razem z rowerem. Opłata za rower to +15 zł  do ceny za osobę. Spływ kursuje od początku kwietnia do końca października. Szczegóły na flisacy.pl.

Słowacki odcinki VeloDunajec na mapie 


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>