Back

Trwa budowa odcinka Velo Raba z Gdowa do Marszowic

Trwa budowa odcinka Velo Raba z Gdowa do Marszowic

Velo Raba
Szybki rzut oka na budowę odcinka Velo Raba z Gdowa do Marszowic. Nie jest to może na razie jakiś specjalnie długi odcinek (ok. 6 km, w tym samej nowego drogi dla rowerów koło 3 km), ale dzięki niej zyskami bardzo malownicze połączenie Gdowa oraz Nieznanowic.

 

Ten budowany fragment poprowadzi nas po prawym brzegu Raby od knajpy do knajpy, czyli od Zajazdu Szałas w Gdowie do Kuter Port w Nieznanowicach. Wykonywane jest to ramach większego projektu „Dolina Raby dla Krakowa i Małopolski”, na które gminy Gdów i Kłaj pozyskały dofinansowanie z UE. Oprócz pętli prowadzącej po obu stronach Raby, powstaną (do 2020 r.) powstają również inne szlaki rowerowe (m.in. na drogach gminnych Bilczyce-Hucisko oraz Niegowić-Pierzchów) oraz cała dodatkowa infrastruktura turystyczna m.in. MORy, piaszczysta plaża z promenada, skateparki, boiska sportowe, siłownie pod chmurką, place zabaw, parkingi, czy sieć infokiosków z systemem elektronicznej informacji turystycznej. 

Tak prezentuje się jeden z elementów tej inwestycji - plaża w Gdowie

Velo Raba Gdów

Widok z nowego mostu na obwodnicy Gdowa na budowaną trasę VeloRaba. Jak widać na trasie jest miejscami już nawierzchnia bitumiczna, a na części szutrowa, solidna podbudowa. 

Widok z nowego mostu na obwodnicy Gdowa na budowaną trasę VeloRaba

Na tyle solidna, że korzystają już najmłodsi rowerzyści

Budowana VeloRaba w Gdowie

 

W lato spodziewajcie relacji z całości trasy Velo Raba, bo prace trwają również na początku tej trasy, czyli w Rabce (w ramach rewitalizacji parku) oraz na końcówce trasy od Mikluszowic do Uście Solnego (gdzie inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie). W zeszłym roku gminy Myślenice i Dobczyce oddały też krótkie fragmenty tej trasy na swoim terenie.

Zaktualizowana mapa: bit.ly/mapVRb