Back

Targi Kielce Bike Expo 2019 z silnym, rowerowym akcentem z Małopolski

Targi Kielce Bike Expo 2019 z silnym, rowerowym akcentem z Małopolski

Targi Kielce Bike Expo
Jubileuszowa, 10 edycja targów  rowerowych Kielcach Bike Expo 2019 już za nami. W dniach 19-21 września br. stoisko Małopolskiej Organizacji Turystycznej ciekawie wyróżniało się na tle producentów  rowerów i akcesoriów, a małopolskie gminy jak zwykle zgarnęły branżowe nagrody dla najlepszych rowerowych gmin.

Małopolska przez ostatnie lata inwestowała bardziej w rozwój sieci tras rowerowych, niż w ich promocję. Podstawą takiego słusznego podejścia było założenie, żeby najpierw wybudować jak największą ilość tras, a dopiero potem odpowiedni reklamować. Z racji tego,  że tras w sieci liczy już ok 450 km i liczba ta z roku na rok się powiększa (i celuje w 1000 km), to jest się czym coraz bardziej chwalić. Promocja na małopolskich imprezach rowerowych oraz targach branżowych to dopiero początek. Przed nami plany na coraz mocniejsze rowerowe akcenty z Małopolski również na największych targach turystycznych. Obecność na Targi Kielce Bike-Expo, czyli największej branżowej wystawie poświęconej rowerom w Europie Środkowo-Wschodniej  były świetną okazja do rozmów z branżą rowerową, która chwaliła działania Małopolski jako te bezpośrednio przekładające się dla nich na "ruch w interesie" oraz podrzuciła nam kolejne pomysły na rozwój sieci. Podczas sobotniego dnia dla publiczności mieliśmy też mnóstwo okazji do sprawdzenie jak wiele osób kojarzy koncepcję Velo Małopolska. Bardzo duża część zwiedzających znała temat  i zadawała konkretne i szczegółowe pytania o postęp prac, natomiast pozostali mieli okazję zapoznać się z tym co już udało się "wyprodukować'" w małopolsce dla rowerzystów i byli tym miło zaskoczenie. Wszyscy oczywiście otrzymali zaproszenia do osobistego przetestowania wszystkich oddanych do użytku odcinków (choć te w budowie też już wszystkich interesowały) 

Na potwierdzenie hasła “Małopolska na rowery” cieszyliśmy się też wyróżnień jakie zdobyły podhalańskie samorządy. Po raz trzeci raz certyfikat "Gmina Przyjazna Rowerzystom" odebrał dla Gminy Czarny Dunajcu Wójt Marcin Ratułowski. Ta nagroda należała się w zasadzie z marszu za ciągły rozwój projektu Szlak Wokół Tatr czy choćby za aktywną pomoc w organizacji Tatra Road Race, czyli cieszącego się ogromną renomą wśród środowiska kolarskiego wyścigu szosowego dla amatorów  Ale to nie jedyna nagroda jaka trafiła do małopolskich samorządów. Nagrodę specjalna Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK otrzymała również Gmina Nowy Targ, której należy się takie uznanie nie tylko za współpracę przy rozwoju Szlaku Wokół Tatr, ale również za część trasy VeloDunajec i Dookoła Jeziora Czorsztyńskiego, czy całą sieć szlaków rowerowych pod Turbaczem. Gratulujemy i na każdy kroku zapraszamy (i robiliśmy to na bieżąco podczas targów) wszystkich na rowery na Podhale i Spisz, bo jest tu gdzie już pojeździć przez minimum tydzień, głównie właśnie za sprawą działań lokalnych samorządów przy aktywnym wsparciu finansowym z funduszy europejskich.

Multimedia