Back

Szybki rzut oka na budowę VeloDunajec / EV11 w gminie Zakliczyn

Szybki rzut oka na budowę VeloDunajec / EV11 w gminie Zakliczyn

Mapa poglądowa na budowany odcinek VeloDunajec / EV11 w gminie Zakliczyn
Szybki przejazd przez gminę Zakliczyn po odcinku trasy VeloDunajec / EV11, na który już są pierwsze warstwy "gotowej" nawierzchni. "Gotowej" w cudzysłowie, bo to jednak nadal wszystko jest plan budowy, ale na niektórych odcinkach jest już twardo pod kołami i jazda po tym już jest wyborna, o czym zresztą świadczy ilość rowerzystów jacy migają na poniższym filmie.

Jechaliśmy w ubiegłą niedzielę, więc prawdopodobnie jest już tego więcej zrobione na ten moment, ale podsumowując. Twardej, asfaltowej nawierzchni jest już ok. 6 km (mapa pokazuje w którym miejscu), a "w produkcji" jest kolejne 9 km po prawobrzeżnych wałach rzeki Dunajec.
Brakowało jeszcze korytowania 3,5 km odcinka wałów od Filipowic (gdzie ma powstać również przepustem nad potokiem), przejazdu pod mostem w Zakliczynie na DW980 oraz przejazdu przez rzeczkę Palesiankę. Oznaki prac widać natomiast na kolejnym odcinku od Palesianki do Wróblowic. 

Oddanie całości do użytku zaplanowane jest na koniec 2019 r., mapa z postęp prac zawsze na bit.ly/mapVD. Aha, możecie sprawdzić pod swoimi kołami, zresztą w ten weekend  jest idealna okazja, bo to właśnie w Zakliczynie odbędą się małopolskie Dożynki.