Back

Szybka Dycha 2019

Szybka Dycha 2019

Żubrostrada w Niepołomicach / VeloMetropolis
Już w najbliższą niedzielę Szybka Dycha 2019, czyli chyba jedyna jak na razie czasówka formalnie organizowana na trasach z sieci VeloMałopolska. Zawody od lat rozgrywane są w Puszczy Niepołomickiej na 10 kilometrach asfaltowego odcinka Żubrostrady, po której przebiega również trasa VeloMetropolis (EuroVelo4). 

Na ten dzień trasa jest specjalnie zabezpieczona, a organizatorzy dokładają wszelkich starań, żebyście na te parę godzin asfalty mieli tylko dla siebie. Ostrożności oczywiście nadal trzeba zachować i pamiętać, że to jednak las i ktoś/coś może wejść na asfalt spomiędzy krzaków. Nie startującym w zawodach na te parę chwil zalecamy jazdę równoległą Drogą Królewską (szutrowa nawierzchnia o doskonałej nawierzchni). 

Zawody od lat cieszą się rosnącą popularnością i są świetnym sposobem na sprawdzenie jak mocno przepalało się nogę przez zimę. Na starcie spotkać można i wygolone łydki na rowerach czasowych, jak i nawet rowery górskie tych, którzy przyjechali tu dobrze się pobawić wśród rowerowego bractwa, przy okazji walcząc ze swoim własnym wynikiem. Rozkład sił i najlepsze czasy możecie podglądnąć sobie na zestawieniu wyników na tym segmencie na Stravie, bo to również jeden z popularniejszych małopolskich “KOM’ów”
Szczegóły zawodów

  • Zawody odbędą się w niedzielę, 19 maja 2019 roku.
  • Biuro zawodów czynne od godziny 7.30 do 9.30 w budynku Klubu Sportowego Dąb Zabierzów Bocheński. 
  • Start zlokalizowany jest około 500 metrów od biura zawodów.
  • Pierwszy zawodnik na trasę wyruszy o godzinie 10.15.
  • Następni startują w kolejności alfabetycznej (zawodnicy będę startować w odstępach od 30 do 60 sekund).
  • Przed startem zawodów, ze startu na metę przejedzie samochód techniczny, do którego będzie można włożyć coś do ubrania lub termos z kawą. Samochód techniczny wyjeżdża około 10.00 z linii startu.
  • 5,5 km od startu, na skrzyżowaniu zabezpieczonym przez ochronę znajduje się zapasowa dętka i pompka.
  • Po przejechaniu mety na zawodników będzie czekać izotonik i coś do przekąszenia.
  • Czasy będą wyświetlane na monitorze na mecie, ale ostateczne wyniki podane będą w Biurze Zawodów. Dekoracja odbędzie się na mecie zawodów tuż po przejechaniu przez nią ostatniego zawodnika. Na miejsce startu powrót już na własną rękę. Zazwyczaj zawodnicy czekają na koniec zawodów i wracają wspólnie po otwarciu trasy.
  • Pamiętajcie - dbamy na bezpieczeństwo swoje i innych, bawimy się fair (nie “siadamy na kole”), nie śmiecimy absolutnie niczym i jedziemy w kaskach sztywnych.

Więcej szczegółów www.wyscigrowerowy.pl oraz  www.facebook.com/wyscigrowerowy