Back

Ostatnia edycja Małopolska Tour 2019 rozkręci Wadowice

Ostatnia edycja Małopolska Tour 2019 rozkręci Wadowice

Ostatnia edycja Małopolska Tour 2019 rozkręci Wadowice
Przypominamy, że już za tydzień odbędzie się w Wadowicach ostatnia w tym roku edycja Małopolska Tour.  Zapraszam serdecznie na rajdy oraz wielki rowerowy piknik na bulwarach Skawy w Wadowicach. Tradycyjnie jak w każdy wtorek poprzedzający każdą z edycji odbędzie się specjalny trening, tym razem w Oświęcimiu po Wiślanej Trasie Rowerowej, a przez cały tydzień (02-07.09) trwało będzie specjalne wyzwania w aplikacji Strava. 

Zarówno pogoda, jak i frekwencja w poprzednich rajdach do tej pory wybornie dopisała. Inauguracyjna impreza  która odbyła się 28 lipca w Tarnowie przyciągnęła na rowery około 700 miłośników jednośladów reprezentujących chyba każdą grupę wiekową. Podobna liczba (600) wjechała na metę rajdów, które odbyły się na kilku trasach 11 sierpnia w Myślenicach. Bardzo podobna frekwencja była również 25 sierpnia w Starym Sączu, gdzie trasa maxi plus prowadziła przez na jeden z największych podjazdów w Polsce, czyli na Przehybę. Co najmniej drugie tyle osób bawiło się na całodziennych piknikach rowerowych, do maksimum dobijając z frekwencją podczas wieczornych koncertów, na których zagrali już w tym roku LemON, Mrozu i  Krzysztof Zalewki.   

MałopolskaTour w  Wadowicach
W Wadowicach wielkie, całodzienne rowerowe święto odbędzie się 8 września na bulwarach Skawy przy ul. Wenecja. Start o godzinie 10, kiedy rozpoczną się zapisy uczestników rajdó oraz zawodów. Przez cały dzień będzie trwał tu rowerowy piknik , a gwiazdą wieczoru będzie zespół HAPPYSAD. Pełny program poniżej: 
10:00 – 11:45 - zgłoszenia do Rajdu, pobieranie numeru, bonu na posiłek, mapki i koszulki
12:00 - start Rajdu na wszystkie trasy
13:00 – 15:00    - przyjazd na metę na Bulwarach
13:00 – 19:00    - posiłek, piknik rowerowy, gry i konkursy z nagrodami, pokazy rowerowe
14:00 – 14:45    zapisy do zawodów dla dzieci (w Biurze Rajdu)
15:00 - zawody rowerowe dla dzieci (na ul. Wenecja)
16:00 - dekoracja uczestników zawodów rowerowych dla dzieci (scena na Bulwarach)
19:00 - rozpoczęcie części koncertowej: support: Buskers Band; gwiazda wieczoru: HAPPYSAD,   
Wstęp wolny na wszystkie ww. atrakcje

Rajdy rowerowe 
W Wadowicach będziemy mieli trzy trasy do wyboru (MINI, MIDI oraz MAXI), tak żeby każdy znalazł trasę pod swoją kondycję. Na uczestników czekają bezpłatne pakiety zawierające numery startowe, koszulki rajdowe, wodę i bony na posiłek i pamiątkowe medale na mecie.

Mapa rajdów Małopolska Tour w Wadowicach 2019

Piknik rowerowy
Poza rajdami zapraszamy oczywiście na całodzienny piknik jaki odbywać się będzie w specjalnym miasteczku rowerowym z licznymi atrakcjami. Lista jak zwykle jest imponująca, więc zarezerwujcie sobie minimum parę godzin, żeby zobaczyć je wszystkie. 

 • Akademia Bezpiecznego Rowerzysty
 • Pokazy Dirt Jumping oraz trialu
 • Pokaz Historii Rowerów
 • Freestyle Bicykl
 • Pumptruck - Mobilny Tor Grawitacyjny
 • Strefa dla Dzieci
 • Symulator jazdy na rowerze
 • Serwis rowerowy
 • Blender bike
 • Strefa gastronomiczna
 • Wypożyczalnia rowerów
 • Strefa Fizjoterapii
 • Konkursy z nagrodami w namiocie VELO Małopolska  
 • Fotobudka rowerowa

Trening i wyzwanie na trasach Velo Małopolska
W każdy wtorek poprzedzający każdą z poprzednich imprez MałopolskaTour odbywał się otwarty dla wszystkich zainteresowanych trening poprowadzony w dużej części po gotowych trasach VeloMałopolska. Pod okiem specjalistów z 72D Rowmix Java Team można się było zapoznać z zasadami bezpiecznej jazdy grupowej na szosie. Do tej pory jeździliśmy już po VeloDunajec (okolice Tarnowa oraz Nowego Sącza) i Wiślanej Trasie Rowerowej na odcinku Skawina - Łączny. Nie inaczej będzie tym razem, gdzie zaplanowany trening zostanie przeprowadzony po  Wiślanej Trasie Rowerowej w okolicach Oświęcimia.  Zapraszamy na niego we wtorek (03.09), start w Oświęcimiu o godz. 17:00. Będzie to też doskonała okazja żeby wykręcić wymagane  "minimum" w specjalnym wyzwaniu rowerowych jakie będzie trwać przez cały tydzień i polegające na dołączeniu do specjalnie stworzonego kluby w serwisie STRAVA i wykręceniu jak największej ilości kilometrów przez te dni (uwzględniającą min. 15 km właśnie po WTR).Wszystkie szczegóły znajdziecie na fb.com/malopolskatour oraz malopolskatour.pl

Projekt Małopolska Tour ma na celu popularyzację zdrowego stylu życia oraz zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu i odkrywania walorów naszego regionu na rowerze.