Back

Miejsca Przyjazne Rowerzystom - trwa nabór

Miejsca Przyjazne Rowerzystom - trwa nabór

Kolaż z logiem MPR oraz zdjęciami przedstawiającymi usługi dla turystów: pole namiotowe, lody i filiżanka kawy na stole
Ruszył nabór do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom.

Do końca czerwca 2021 roku właściciele obiektów usługowych, którzy prowadzą działalność na obszarze województwa małopolskiego w odległości nie większej niż 15 km od tras rowerowych VeloMałopolska mogą starać się o uzyskanie certyfikatu Miejsca Przyjaznego Rowerzystom.

Takie systemowe rozwiązania stosowane są w całej Europie i stanowią ogromne ułatwienie w organizowaniu oraz odbywaniu podróży i wypoczynku turystom rowerowym. Ujednolicenie poziomu świadczonych usług, czytelna informacja o udogodnieniach i atrakcjach dostępnych na trasie rowerowej oraz łatwe wyszukiwanie podmiotów należących do sieci MPR pozwalają na wygodne planowanie, także tych dłuższych, kilkudniowych wypraw rowerowych.

Aby dołączyć do listy miejsc z certyfikatem MPR właściciel obiektu usługowego musi, miedzy innymi, zapewnić swoim klientom:
  • Bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy
  • Nieodpłatnie dostępne narzędzia do podstawowych napraw rowerów
  • Aktualne informacje o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych
  • Informacja/odnośnik do strony narowery.visitmalopolska.pl  z której można pobrać mapy, ślady GPS tras rowerowych, informacje o wycieczkach i szlakach rowerowych
  • Możliwość skorzystania przez turystę z pobytu na jedną dobę (w przypadku obiektów noclegowych).

Udział w systemie rekomendacji jest nieodpłatny i dobrowolny. Obecnie w Małopolsce działa 97 obiektów, które uzyskały certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom. Lista obiektów oraz mapa dostępne są tutaj.

Obiekty zainteresowane udziałem w Systemie i spełniające kryteria wskazane w Regulaminie współpracy w ramach Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom muszą wypełnić i przesłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy do 30 czerwca 2021 r.