Back

CYKLOFONIA – muzyczny rajd rowerowy na trasie VeloDunajec

CYKLOFONIA – muzyczny rajd rowerowy na trasie VeloDunajec

Cyklofonia - logo
"Muzycy na rowery!". Takim hasłem można by w skrócie opisać to niecodzienne wydarzenie jakim będzie muzyczny rajd rowerowy śladem trasy Velo Dunajec z Tarnowa do Zakopanego w dniach 29-30 sierpnia 2019 r. Podczas Rajdu odbędzie się 6 nietypowych koncertów, czyli wykonań "Bryzy – ulotnej akcji na 111 rowerzystów" w wybranych lokalizacjach. Zapraszamy do gorącego kibicowania temu muzycznemu peletonowi!


„CykloFonia” to unikatowe i nowatorskie zderzenie sportu i turystyki muzycznej. Impreza połączona będzie z edukacją kulturalną i artystyczną. Celem tego wydarzenia jest promocja aktywności fizycznej i zestawienie jej ze sztuką wysoką poprzez udział w planowanym performance rowerowo-muzycznym. Będzie to niepowtarzalna forma zachęcania do korzystania z dostępnej infrastruktury rowerowej w regionie Małopolski, jej walorów przyrodniczych, ale także kulturowych poprzez rozwój koncepcji turystyki muzycznej. W tym znaczeniu aktywność fizyczna oraz jednoczesne obcowanie z kulturą staną się wzajemnie przenikającymi elementami wielopłaszczyznowego rozwoju odbiorców projektu.
W ramach „CykloFonii” promowane będą turystyczne atrakcje regionu południowo-wschodniej Małopolski, szczególnie nowo powstała trasa rowerowa Velo Dunajec, którą ma przebiegać rajd rowerowy z Tarnowa, przez Stary Sącz, Krościenko nad Dunajcem do Zakopanego. Muzycy przejadą po wszystkich gotowych odcinkach tej trasy, a odcinki dopiero planowane objadą zwykłymi drogami.

Przed rajdem odbywać będą się muzyczne warsztaty, natomiast sam przejazd odbędzie się w weekend 29-30 sierpnia 2019 r. Podczas Rajdu odbędzie się 6 wykonań  Bryzy – ulotnej akcji na 111 rowerzystów ("Eine Brise – Flüchtige Aktion für 111 Radfahrer”) autorstwa Mauricio Kagela, po 3 każdego dnia:
29 sierpnia  2019r.  w Tarnowie, Nowym Sączu i Starym Sączu
30 sierpnia  2019r.   w Łącku, Nowym Targu i Zakopanem


Czym jest owa ulotna akcja na 111 rowerzystów ? Uczestnicy są zorganizowani w grupę szerokości około 5 metrów i długości około 150 metrów. Gdy nadjeżdżają, mijają i oddalają się od obserwatorów, wykonują jednocześnie określoną sekwencję ustalonych wcześniej wydarzeń dźwiękowych (dźwięk dzwonka, gwizdy, śpiew, klaskanie, szum itp.). Cała akcja trwa krótką chwilę.W swej kombinacji kontrastów: sztuka/sport, dźwięk/muzyka, wolność/dyscyplina - Bryza przestawia rozważania Kagela na temat konwencji.

31 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00 w Zakopanem w hotelu „Belvedere” odbędzie się koncert na finał  poprzedzony konferencja prasową o godz.16.00. Wystąpi Wakacyjna Orkiestra CykloFonii czyli muzycy, którzy wzięli udział w rajdzie.

Patronat Honorowy Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego. Patronat Honorowy Leszek Dorula - Burmistrz Miasta Zakopane

Więcej o akcji na www.muzykanaszczytach.com/pl/cyklofonia/

Cyklofonia - plakat