Back

Bulwar Kurlandzki w Krakowie już otwarty

Bulwar Kurlandzki w Krakowie już otwarty

Bulwar Kurlandzkim w Krakowie już otwarty
Dobre informacje z Krakowa. Dzisiaj ponownie otwarto ten tymczasowy przejazd pod budowanym mostem kolejowym na Bulwarze Kurlandzkim w Krakowie. Kolejarze deklarują, że będzie on już otwarte na na stałe, a ew. kolejne zamknięcia (m.in na czas rozbiórki starych przęseł) będą już bardzo krótkotrwałe. 

Dla przypomnienia - bulwary zostały zamknięte końcem kwietnia br. z powodu planowanych ciężkich prac jakie przeprowadzano tu w ramach „remontu “inii kolejowej E 30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej”. Pisaliśmy o tym tutaj  i jak widać udało się nawet przyśpieszyć ten termin ponownego otwarcia (pierwotnie prace miały trwać do końca tego miesiąca) 

W każdym razie nasza mapa z aktualnym postęp prac / rodzajem nawierzchni bit.ly/mapaWTR została zaktualizowana.

Poprawiony o ten otwarty odcinek został również polecany gpx “objazdowy” (do ściągnięcia bit.ly/wtrobjazd, naniesiony jest również na pomarańczowo na powyższą mapę). To ślad który prowadzi po wszystkich gotowych fragmentach Wiślanej Trasy Rowerowej w Małopolsce, omijając po lokalnych drogach (miejscami niestety z dużym ruchem/przewyższeniami) te odcinki które są aktualnie w budowie (Okleśna, Jankowice) lub pozostają nadal w fazie planów (łącznie ok. 15 km głównie na terenie Krakowa, Liszek i Wieliczki). Ślad nadaje się pod rowery szosowe, bo jedyne odcinki szutrowe przez jakie prowadzi ten ślad to 800 m w Kopance oraz 1 km w Brzeszczach (pozostawione ze względu na malowniczość trasy, można to śmiało objechać po drogach lokalnych).