Sie sind da:
Zurück

VeloMałopolska – przepis na udane wakacje!

VeloMałopolska – przepis na udane wakacje!

Mama z dwójką nastolatków stoją z rowerami przed zdobionymi drzwiami katedry w Tarnowie
Czy wystarczy tydzień aby z rodziną przejechać Małopolskę na rowerze? Tak! I to doskonale się przy tym bawiąc!

Czternastoletni Mikołaj wraz ze swoją młodszą siostrą oraz rodzicami podjął się wyzwania. W tydzień przejechali Małopolskę w wzdłuż i wszerz, a swoją podróż opisali w multimedialnym przewodniku: VeloMałopolska. Dziennik podróży. Dzięki temu, Wy także możecie ruszyć ich śladem! 

Nowy sezon rowerowy to szansa na nowe wyzwania i pozytywne rowerowe emocje, a Małopolska ma dużo do zaoferowania! Poznajcie propozycję na niezwykłą rowerową przygodę i pamiętajcie - w Małopolsce spełniają się wszystkie rowerowe marzenia. 

dziewczynka na rowerze

VeloMałopolska. Dziennik podróży –  przepis na rodzinny, rowerowy tydzień w Małopolsce.

Nasza propozycja na rodzinną, kilkudniową wyprawę rowerową opisana w przewodniku: VeloMałopolska. Dziennik podróży, została w ubiegłym roku sprawdzona przez rodzinę piszącą blog onemoretrip.pl: 14-letniego Mikołaja, jego młodszą siostrę Milenę i ich rodziców Magdę i Piotra. Nasi bohaterowie wyruszyli pociągiem do Zakopanego z Dworca Głównego w Krakowie i po ponad tygodniu oraz przejechaniu ponad 460 km rowerem, wrócili do Krakowa. Podróżowali trasami: VeloDunajec, Wiślaną Trasą Rowerowa, EuroVelo 4 i Szlakiem wokół Tatr. Zwiedzili Zakopane, Nowy Targ, Szczawnicę, Stary Sącz, Tarnów i Niepołomice. Próbowali słynnych nowotarskich lodów i wód leczniczych w Szczawnicy. Odpoczywali w basenach z wodą termalną, doskonale bawili się spływając Dunajcem na pontonie czy korzystając ze zjeżdżalni grawitacyjnej w Kluszkowcach, Szczawnicy oraz tyrolki przez Jezioro Czorsztyńskie. Wypróbowali także swoje zdolności manualne i artystyczne w Zalipiu malując słynne kwiatowe wzory.

mama z dziećmi przed malowaną chatą w Zalipiu

Na trasie korzystali z oferty Miejsc Przyjaznych Rowerzystom oraz testowali nawigację rowerową Rowerowa Małopolska dostępną na telefony z systemem Android i IOS.

Co zdaniem Mikołaja jest największą zaletą ich wyprawy?  - Nie jest to kolejna nudna ścieżka rowerowa, na której tylko nabijacie kilometry, a poza tym nic ciekawego się nie dzieje. Wręcz przeciwnie! Każdy znajdzie tu coś dla siebie (VeloMałopolska. Dziennik podróży).

nastolatki na rowerach

Przed wyruszeniem na dłuższą wyprawę, dobrze jest poćwiczyć kondycję na krótszych jednodniowych trasach. Mapy w wersjach online dostępne są w zakładce mapy, a papierowe wydania otrzymacie w puntach Małopolskiej Sieci Informacji Turystycznej (MSIT). Dodatkowych inspiracji do podróży dostarczą Wam nasze przewodniki, które pobierzecie z działu Inspiracje, o których papierowe wersje również możecie pytać w punktach MSIT.

Do zobaczenia na trasie!


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>