Sie sind da:
Zurück

VeloDunajec – trasa na medal

VeloDunajec – trasa na medal

Górska rzeka w tle widać most i góry
Zima to dobry moment, by zaplanować rowerowe wakacje. A apetyt na podróż po najpiękniejszej trasie w Polsce zaostrzy wirtualny spacer z panoramami 360 stopni. Zapraszamy na wyjątkową trasę rowerową, która przebojem zdobywa serca turystów i kolejne nagrody ekspertów.

W 2020 r. w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski VeloDunajec została uznana za „Najciekawszy szlak turystyczny”. Teraz trasa otrzymała wyróżnienie kapituły powołanej przez prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej w skład której wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki i marketingu. 

certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej

VeloDunajec to jedna z 8 tras rowerowych budowanych w ramach projektu VeloMałopolska. Trasa zaczyna się w Zakopanem, a kończy w Wietrzychowicach, gdzie łączy się z Wiślaną Trasą Rowerową. Przejezdne jest już prawie 80% z 237 km. Dla brakujących części przygotowano propozycje objazdów.

Świetna infrastruktura i doskonałe widoki

O popularności trasy wśród rowerzystów zdecydowała nie tylko doskonała infrastruktura. Trasa VeloDunajec to doskonała okazja na poznanie najpiękniejszych miejsc w Małopolsce. Cudowne widoki na Tatry czy Pieniny, zabytkowa drewniana architektura, szlacheckie dworki i tajemnicze zamki – to wszystko czeka na podróżujących trasą rowerzystów. 

Łatwy dojazd

Na południu VeloDunajec łączy się ze Szlakiem Wokół Tatr, od Starego Sącza do Ostrowa ma wspólny przebieg z VeloNatura/EuroVelo11 a na północy spotyka się z Wiślaną Trasą Rowerową. Trasa przebiega przez większe miasta w regionie: Zakopane, Nowy Targ, Stary i Nowy Sącz czy Tarnów – łatwo tu więc dotrzeć również koleją.

Wirtualna podróż

W planowaniu wycieczki pomoże interaktywna przejażdżka po VeloDunajec (link do spaceru). Wirtualne narzędzie efektownie prezentuje wyjątkowy przebieg trasy oraz obiekty np. Miejsca Przyjazne Rowerzystom, położone przy trasie.

Szczegółowe mapy online i aplikacje pomocne w planowaniu podróży można znaleźć w zakładce Mapy - tutaj.

Miejsca Przyjazne Rowerzystom

Podróżowanie po Małopolsce na rowerze ułatwiają Miejsca Przyjazne Rowerzystom. Warto już teraz zapoznać się z ich ofertą i udogodnieniami jakie mają dla rowerzystów. Takich obiektów jest w Małopolsce aż 200, są wśród nich obiekty noclegowe, punkty gastronomiczne, atrakcje turystyczne i inne punkty usługowe.

Propozycje gotowych wycieczek

Z rodziną, z przyjaciółmi lub samotnie. Na jeden dzień lub na kilka. Po VeloDunajec można podróżować na różne sposoby i nigdy się nie znudzić. Podpowiedzi, jak podróżować dostarczają nasze rowerowe przewodniki (m.in. VeloMałopolska. Dziennik podróży, Podróżuj po Małopolsce – w rytmie eko). O swoich rowerowych przygodach na trasie VeloDunajec pisali także znani i lubiani blogerzy turystyczni:

Multimedia


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>