Sie sind da:
Zurück

Czy można przewozić rower pociągiem w Małopolsce?

Czy można przewozić rower pociągiem w Małopolsce?

Wagon kolejowy a w nim zaparkowany rower.
Jedną z najwygodniejszych form dostania się na trasy rowerowe Małopolski jest podróż pociągiem. Wagony mają wyznaczone miejsca i stojaki na rowery, a przedziały z miejscami do przewozu rowerów oznaczone są odpowiednimi piktogramami. Jeśli w danym pociągu nie ma wydzielonych miejsc, rowery można przewozić w pierwszym lub ostatnim przedsionku pociągu.

Jak podróżować z rowerem w pociągu po Małopolsce?

Gdzie kupić bilet na przewóz roweru w pociągu? Ceny biletów.

Przewóz roweru wiąże się z dodatkową opłatą, która nie zależy od długości trasy. Jeśli jeździcie po regionie i korzystacie z przewozu POLREGIO lub Koleji Małopolskich, najwygodniej zrobić to w pociągu podczas kontroli biletów. Podróżny z rowerem nie posiadający biletu nie musi się zgłaszać do obsługi pociągu. Należy poczekać na konduktora i u niego zakupić bilet. Za bilet na przewóz roweru nie jest pobierana dodatkowa opłata. Jednak warto pamiętać, że gdy nie mamy biletu na przejazd (dla osoby) i kupimy go jednocześnie z biletem za przewóz roweru, to za bilet na przejazd będzie pobrana dodatkowa opłata.

Przewóz rowerów na liniach dalekobieżnych.

Przewóz rowerów w pociągach Express InterCity oraz Pendolino jest możliwy ale (UWAGA!) jest limitowany. Dlatego warto kupić bilety wcześniej, najlepiej przez Internet. 

Opłaty za przewóz roweru w pociągu.

Ceny biletów kształtują się od 4 do 9 zł w zależności od przewoźnika i nie zależą od długości trasy. 

Nie podlega opłacie i przewożony jest w ramach bagażu podręcznego:

  • złożony rower w pokrowcu;
  • rowerek dziecięcy (dwu- lub trójkołowy);
  • rower trójkołowy rehabilitacyjny, przewożony przez osobę niepełnosprawną lub osobę o ograniczonej sprawności ruchowej.

UWAGA! Nie ma możliwości przewozu rowerów w autobusach komunikacji zastępczej. Dlatego należy przed podróżą upewnić się, że nie ma żadnych planowanych remontów na trasie. 

Zasady przewozu rowerów oraz zakupu biletów różnią się w poszczególnych województwach, dlatego odsyłamy do artykułów przewoźników  - Najczęściej zadawane pytania | POLREGIO oraz Koleje Małopolskie (kolejemalopolskie.com.pl).

Warto wiedzieć, że Dworzec Główny w Krakowie jest przyjazny dla rowerzystów i możliwy jest tam wjazd na perony bezpośrednio ze ścieżki rowerowej, która znajduje się na tyłach dworca. 

Szerokiej drogi!


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>