Sie sind da:
Zurück

Aktualne zasady wjazdu na teren Słowacji

Aktualne zasady wjazdu na teren Słowacji

Rower na kładce Czerwony Klasztor - Sromowce Niżne
Z racji tego, że niewielka część małopolskich tras biegnie terenami przygranicznymi, to wyjaśniamy jak wyglądaja aktualna sytuacja przy przekraczaniu granic ze Słowacją. 

Trasy rowerowych, których dotyczy to wyjaśnienie to m.in.:

  • VeloDunajec - ścieżka Przełomem Dunajca między Czerwonym Klasztorem a Leśnicą (9 km). 
  • EuroVelo11 - w Dolinie Popradu, odcinki od Muszyna - Legnava (2 km) oraz Andrzejówka  - Mniszek Nad Popradem/Piwniczna (19 km)
  • Szlak Wokół Tatr (odcinki na terenie Słowacji)

  
Jak to wygląda aktualnie?
Aktualne wytyczne należy sprawdzać na bieżąco zawsze na oficjalnej stronie www.gov.pl/web/slowacja

Stan na 03.08.2021
Z informacji potwierdzonych przez Wydziału Konsularny Ambasady RP w Bratysławie, na terenie Słowacji w dalszym ciągu (do odwołania) obowiązuje sytuacja nadzwyczajna wprowadzona w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19, co warunkuje to, że nie można jeszcze swobodnie podróżować do Słowacji. 

Przejazd z Polski przez Słowację do Polski nie jest traktowany przez słowackie służby jako tranzyt, ale jako wjazd na terytorium Słowacji, dlatego należy stosować zasady obowiązujące osoby wjeżdżające do tego kraju. Stąd wynika obowiązek dokonania rejestracji na stronie korona.gov.sk/ehranica/ lub w wersji angielskiej: korona.gov.sk/en/ehranica/. Po wypełnieniu danych otrzymuje się potwierdzenie rejestracji na podane dane (sms-em i na e-mail). Podczas przekraczanie przejść granicznych należy po prostu liczyć się z kontrolą dokumentów, które zwalniają z obowiązku kwarantanny (potwierdzenie rejestracji na eHranica, potwierdzenie szczepień itp.).

Dla przypomnienia - w tym artykule znajdziecie cztery pomysły na objazdy słowackiego odcinka VeloDunajec
Słowackie odcinki EuroVelo11 można objechać jadąc po DW971 / DK87. Można też między Muszyną a Żegiestowem wykorzystać drogi szutrowe jakie powstały w ramach Szlaku Wód Mineralnych

Sms - Przełom Dunajca


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>