Sie sind da:
Zurück

3 czerwca - Światowy Dzień Roweru

3 czerwca - Światowy Dzień Roweru

Na zdjęciu widać nogi dwóch odpoczywających osób na łace, w tle kwitnący krzew oraz zaparkowany rower.
To stosunkowo nowe święto, ustanowione przez ONZ w 2018 roku ma na celu promowanie roweru jako najbardziej ekologicznego, ekonomicznego i niezawodnego środka transportu.

W wielu przypadkach rower jest również najszybszym sposobem poruszania się po naszych codziennych trasach z domu do pracy czy szkoły. Moda na rower, rozrastająca się infrastruktura oraz kampanie promujące transport rowerowy przyczyniają się do coraz większej liczby osób wybierających właśnie ten sposób przemieszczania się. Pamiętajmy, że rower to również pomysł na atrakcyjne spędzenie czasu wolnego, a dla niektórych wręcz sposób na życie.

Powiększająca się liczba rowerzystów cieszy tym bardziej, że z roku na rok przybywa w Małopolsce ścieżek oraz szlaków rowerowych. W 2020 roku oddane zostały kolejne odcinki sieci tras VeloMałoplska. Do dyspozycji turystów rowerowych jest ponad 600 km tras o najwyższym europejskim standardzie, 60% z nich to drogi odseparowane od ruchu samochodowego, pozostałe 40% to drogi o niskim natężeniu ruchu samochodowego lub wygodne “szutrówki”, dzięki którym możemy przejechać Małopolskę wzdłuż i wszerz. Do tego dochodzi ok. 3 tys. km lokalnych szlaków rowerowych co znacznie poszerza możliwości rowerowego odwiedzania turystycznych i przyrodniczych atrakcji regionu.

Światowy Dzień Roweru jest idealnym pretekstem do tego aby odkryć Małopolskę na nowo na rowerze!


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>