Zurück

Z Holandii do Małopolski… na rowery!

Z Holandii do Małopolski… na rowery!

ludzie przy stoisku z folderami
Rower to nierozerwalna część holenderskiej kultury, a Polska coraz częściej jest postrzegana przez Holendrów jako atrakcyjna destynacja dla turystyki rowerowej. Aby zapewnić jak najszerszą promocję tras i szlaków rowerowych regionu, Małopolska prezentowała swoją ofertę na targach turystyki rowerowej i wędrownej w Utrechcie (28.02-1.03.2020).

Fiets en Wandelbeurs to największe wydarzenie targowe w Holandii skierowane do osób bezpośrednio zainteresowanych tematyką aktywnego wypoczynku, co roku przyciąga ponad 40 000 osób. Dodatkowym atutem targów jest obecność dziennikarzy z branży rowerowej.  Odwiedzający targi nie szukają inspiracji, ale konkretnych informacji i porad na podstawie których planują swoje kolejne podróże.


Małopolska była głównym regionem prezentowanym w ramach stoiska Polskiej Organizacji Turystycznej. Oprócz klasycznego wyposażenia stoiska, trasy VeloMałopolska prezentowano poprzez multimedialną atrakcję – trenażer połączony z ekranem, który umożliwiał wirtualną podróż po trasach VeloMałopolska. Dodatkowo kilkukrotnie w ciągu każdego dnia targowego o podróżowaniu rowerem o Małopolsce opowiadali przedstawiciele środowiska rowerowego oraz branży turystycznej.


Przypomnijmy, w regionie realizowany jest  największy w Polsce projekt budowy długodystansowych tras rowerowych – VeloMałopolska. Docelowo rowerzyści będą mogli skorzystać z prawie 1000 kilometrów dobrze oznakowanych tras o europejskim standardzie, które połączą najciekawsze turystycznie i przyrodniczo miejsca w regionie. Już teraz do dyspozycji cyklistów jest ponad 550 km tras VeloMałopolska o europejskim standardzie. Małopolski odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej przebiega przez najbardziej malownicze tereny doliny Wisły, ze względu na małe przewyższenia trasa ta dostępna jest dla wszystkich, nawet najmłodszych użytkowników. VeloDunajec to z kolei niezapomniane wrażenia z pejzażem Tatr, Gorc, Pienin i Beskidu Sądeckiego. Trasa ma potencjał, by stać się najpiękniejszą ścieżką rowerową w Polsce. Przez Małopolskę przebiegają też dwie trasy europejskie: EuroVelo4 i EuroVelo 11.


Do tego dochodzi ponad 3 000 km szlaków rowerowych o różnym stopniu trudności oraz Bike parki i trasy Downhill. Małopolska nie tylko buduje świetne jakościowo trasy rowerowe, ale również współorganizuje różnorakie imprezy rowerowe oraz patronuje wielu wyścigom dla amatorów i zawodowców. Doskonała baza noclegowa i gastronomiczna oraz naturalne bogactwo kulturowe i przyrodnicze tworzą unikatowy potencjał Małopolski jako doskonałego miejsca na aktywny wypoczynek, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki rowerowej.

Aktualne informacje na temat turystyki rowerowej znajdują się tutaj: narowery.visitmalopolska.pl

 

Multimedia