Zurück

Rowerowe projekty w 4. edycji BO Małopolska

Rowerowe projekty w 4. edycji BO Małopolska

Budżet Obywatelski Woj. Małopolskiego 2019
Znamy już kompletną listę zadań, na jakie będziemy mogli głosować w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. 

Stricte rowerowych projektów jest tylko kilka. 

  • Jurajski mobilny tor pumptrackowy – arena Jurajskich Pumptrackowych Zawodów Rowerowych (MZA 9, Subregion  Małopolska Zachodnia)
  • Tor rowerowy typu pumptrack w Zakopanem (POD 2, Subregion Podhalański) 
  • Rodzinna Roweriada w Beskidzie Wyspowym (SAD 6, Subregion Sądecki)

Są też projekty około-rowerowe, np: 

  • Edukacyjna trasa historyczna "Szlak solny wzdłuż Raby do Węgier" przez Dobczyce, Myślenice, Rabkę, Nowy Targ (POD 9, Subregion Podhalański), wpisująca się w promocję atrakcji wzdłuż trasy VeloDunajec oraz VeloRaba
  • Park przy Muzeum Lotnictwa (KRK 32, Subregion Miasto Kraków), który zakłada m.in. remont alejek oraz wymianę starych płyt betonowych na nowe.

Najwięcej wśród wszystkich pomysłów jest właśnie o charakterze sportowym i turystycznym, bo mamy ich aż 57. Lista wszystkich zadań dopuszczonych do głosowania znajduje się tutaj

Na liście odrzuconych projektów znalazły się "Inteligentne Garaże Rowerowe" jakie planowano zamontować w Krakowskim Obszarze Metropolitarnym.

Głosowanie rozpocznie się już 9 września i potrwa do końca miesiąca, a udział w nim może wziąć każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat. Tak jak w latach ubiegłych, mieszkańcy mają 1 głos i mogą go oddać tylko na 1 zadanie z subregionu, w którym mieszkają. Uwaga – żeby głosować w BO Małopolska nie trzeba być zameldowanym w Małopolsce.
Więcej na www.bo.malopolska.pl