Zurück

Miejsca Przyjazne Rowerzystom

Miejsca Przyjazne Rowerzystom

rowerzyści na wycieczce

Miejsca Przyjazne Rowerzystom (MPR) to obiekty usługowe (m.in. noclegowe, gastronomiczne, atrakcje turystyczne, informacje turystyczne, serwisy rowerowe, sklepy), które posiadają ofertę dostosowaną do potrzeb rowerzystów. W Małopolsce są położone w odległości do 15 km od jednej z tras VeloMałopolska. Sieć działa na podobnych zasadach, jak inne systemy w Polsce (np. Miejsca Przyjazne Rowerzystom przy Green Velo) czy w Europie (Bett+Bike w Niemczech i Austrii, Vitajte Cyklisti na Słowacji czy Cyklisté vítáni w Czechach).

Co oferują Miejsca Przyjazne Rowerzystom?

W każdym obiekcie z certyfikatem MPR, rowerzysta znajdzie:

  • bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy,
  • nieodpłatnie dostępne narzędzia do podstawowych napraw rowerów,
  • aktualne informacje o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych lub sprzedaży części zamiennych do rowerów,
  • odnośnik do naszej strony internetowej narowery.visitmalopolska.pl, z której można pobrać mapy do samodzielnego wydruku w formacie A4, ślady GPS tras rowerowych czy informacje o atrakcjach.

W przypadku obiektów noclegowych dodatkowo:

  • Możliwość skorzystania przez turystę z pobytu na jedną dobę,
  • Bezpieczne i nieodpłatne przechowanie rowerów wraz z bagażami w trakcie pobytu.

Ponadto część obiektów świadczy dodatkowe usługi np. możliwość umycia roweru, wyprania i wysuszenia ubrań, ładowanie rowerów elektrycznych.

Jak znaleźć Miejsce Przyjazne Rowerzystom?

Jeżeli planujesz wycieczkę i szukasz miejsc na trasie, gdzie będziesz mógł zjeść smaczny posiłek lub znaleźć nocleg na jedną noc, skorzystaj z zamieszczonej poniżej mapy Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Każdemu typowi obiektów przyporządkowano inną ikonę.

Możesz też skorzystać z zmieszczonej pod mapą tabeli z listą MPR-ów. Tabelę Excel, można porządkować i przeszukiwać po nazwie obiektu, kategorii i lokalizacji (powiat, gmina).

Jeżeli jesteś na trasie, szukaj obiektów posiadających specjalne oznaczenie – logo MPR. Każdy z nich powinien też posiadać zamieszczony wewnątrz certyfikat.

Mapa Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w Małopolsce

Lista miejsc z certyfikatem MPR w województwie małopolskim - tabela Excel

Tabelę można sortować według: kategorii obiektów, powiatu, nazwy oraz adresu.

 

Zobacz animowaną prezentację Miejsc Przyjaznych Rowerzystom przy trasach VeloMałopolska

Jeżeli byłeś w jednym obiektów z certyfikatem MPR i nie posiadał on oferty dostosowanej do potrzeb rowerzystów, napisz do nas, e-mail: mpr@umwm.malopolska.pl

Jeżeli jesteś właścicielem obiektu położonego do 15 km od jednej z tras VeloMałopolska i chcesz uzyskać certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom, skorzystaj z informacji w zakładce Informacje praktyczne.