Zurück

Alternatywny objazd schodków na Wiślanej Trasie Rowerowej w Krakowie

Alternatywny objazd schodków na Wiślanej Trasie Rowerowej w Krakowie

Nowa nawierzchnia na ul. Sierpowej oraz Cichociemnych AK
Informujemy, że pojawiła się alternatywa możliwość objechania tych jedynych schodów jakie spotkamy na 220 km Wiślanej Trasy Rowerowej w Małopolsce. 

Schodki znajdują się w Krakowie i jest to zejście z al. Pokoju na wały wiślane. Dzięki temu że ulice Sierpowa i Cichociemnych AK zostały niedawno wyremontowane i zyskały nawierzchnię bitumiczną, można ich śmiało użyć jako alternatywny przejazd. Poprzednia nawierzchnia skutecznie to uniemożlwiała (dziurawa, gruntowo-szutrowa droga). Teraz jadąc tymi ulicami mamy co prawda wydłużenie prawie dwukrotne w stosunku do wariantu odcinka ze schodkami (1,9 km vs. 1km), ale przejezdne jest teraz wszystko po twardej nawierzchni bitumicznej. Dla sporej grupy użytkowników dla których mimo zamocowania rynny do wprowadzania rowerów, te schody nadal stanowią przeszkodę (rowery cargo i poziome, handbike, wózki czy urządzenia transportu osobistego), będzie to dobra, tymczasowa alternatywa żeby objechać to miejsce. 
Jedzie się po tym alternatywnym objeździe tak:
 

 

Na ten najkrótszy, docelowy wariant, czyli kładkę nad Białuchą łączącą bulwary na Dąbiu z gotowym odcinkiem wałów do mostu Wandy, niestety jeszcze trochę poczekamy. Ta inwestycja "wypadła" z tegorocznego budżetu Miasta Krakowa. Według słów rzecznika prasowego Zarządu Dróg Miasta Krakowa, Michała "ZDMK zgłosił do budżetu Miasta Krakowa konieczność wycofania zadania z realizacji. Przeprowadzone prace projektowe wykazały, że do czasu uregulowania kwestii własności gruntów Gmina nie może zrealizować tej inwestycji. Stąd ZDMK nie ma możliwości zrealizowania zadania w tym roku. Jeśli kwestie własności gruntu zostaną wyjaśnione będzie możliwość ponownego wprowadzenia zadania do realizacji". 

Zostaje nam w takim razie tylko nanieść alternatywny przejazd na mapę małopolskiego odcinka Wiślanej Trasy Rowerowej i ew. ujać go też w tym sugerowanym, "objazdowym" śladzie GPX